Proste wskazówki ułatwiające marketing wideo

Proste wskazówki ułatwiające marketing wideo

W dzisiejszych czasach marketing wideo jest główną częścią rozwoju każdej firmy.

Jednak stworzenie skutecznej strategii nie zawsze jest takie proste. Poniższy artykuł zawiera przydatne porady i wskazówki, z których możesz skorzystać. Czytaj dalej i dowiedz się, jak ulepszyć strategię marketingu wideo swojej firmy.Lepiej jest, aby Twoje filmy były zbyt krótkie, pozostawiając widza, którzy chcą więcej, niż zbyt długie. Większość ludzi nie ma zdolności do skupienia się przez długi czas, więc musisz dać im to, czego szukają w zwięzły sposób. Jeśli potrzebujesz dłuższego, bardziej szczegółowego filmu, najlepiej podzielić go na segmenty. Na przykład 20-minutowy film można podzielić na cztery oddzielne filmy po pięć minut każdy.Upewnij się, że budujesz relacje z odbiorcami. Możesz wchodzić w interakcje z widzami za pośrednictwem sekcji komentarzy. Poproś ich o opinie i zaproś ich do pozostawienia sugestii, które mogą mieć. Ludzie lubią wiedzieć, że ich opinia naprawdę się liczy i że naprawdę słuchasz, ponieważ dzięki temu jesteś dla nich bardziej realny.Zaangażuj innych w swoje filmy. Niezależnie od tego, czy dajesz ukłon klientowi lub zainteresowanemu odwiedzającemu witrynę, czy przeprowadzasz wywiad w swojej niszy, możesz dodać trochę smaku swoim filmom. Ludzie lubią różnorodność w marketingu, co oznacza, że ​​aby osiągnąć sukces, musisz korzystać z wielu narzędzi.Twórz filmy dostosowane do Twoich produktów; jeśli niektóre z nich są trudniejsze w użyciu, nagraj filmy pokazujące ich zastosowanie. Pomoże Ci to nauczyć klientów, jak prawidłowo korzystać z Twoich produktów, jednocześnie pokazując potencjalnym klientom, jak dobrze działają Twoje produkty.Utwórz kilka filmów instruktażowych, które są odpowiednie dla Twojej firmy. Pomoże ci to, ponieważ jest wiele osób, które korzystają z Internetu, aby dowiedzieć się, jak wykonać określone zadanie. Proste wskazówki ułatwiające marketing wideo

Tworząc filmy instruktażowe, pomożesz komuś w określonym zadaniu, a w zamian dowie się o Twojej firmie.Wyszukiwanie komentarzy w YouTube to świetny sposób na znalezienie filmów na temat, który zamierzasz wykorzystać w swoim następnym filmie.

Dzięki temu możesz zobaczyć, o czym mówią inni ludzie, a następnie możesz odpowiedzieć na ich pytania lub wymyślić nowe informacje, których obecnie nie dostarczamy.Zacznij w środku akcji. Nie zaczynaj od powiedzenia „Cześć, jestem taki a taki”, bo natychmiast stracisz widza. Jeśli planujesz biegać z bykami, włącz wideo podczas biegu! Jeśli sprawisz, że widz wykona drugie ujęcie, nie przejdzie do następnego filmu.Bądź naturalny! Im bardziej jesteś fałszywy lub wymyślony; mniej prawdopodobne jest, że widzowie obejrzą cały Twój film. Jeśli nie możesz przeczytać scenariusza bez brzmienia jak idiota, to nie rób tego. Trzymaj się tego, kim jesteś i reprezentuj siebie i swoją firmę, a film wyjdzie świetnie.Za każdym razem, gdy publikujesz film, musisz być gotowy do moderowania wszelkich pozostawionych komentarzy. Wielu widzów wykorzystuje komentarze innych do formułowania własnych opinii o klipie, a oglądanie obraźliwych, negatywnych lub spamujących komentarzy może oznaczać katastrofę dla Twojej kampanii. Możesz także całkowicie wyłączyć sekcję komentarzy, jeśli nie możesz moderować opinii.Teraz powinieneś lepiej zrozumieć, czego potrzeba, aby stworzyć skuteczną strategię marketingu wideo. Wdrażając porady podane w powyższym artykule, na pewno uzyskasz pozytywne wyniki swoich działań marketingowych. Pamiętaj tylko, aby dokładnie planować i dokładnie wykonywać, a Twój biznes na pewno się poprawi.