Rozsądne wskazówki dotyczące astmy

Rozsądne wskazówki dotyczące astmy

Jedno na czworo dzieci w Stanach Zjednoczonych cierpi na przewlekłą chorobę układu oddechowego znaną jako astma.

Chociaż znane są substancje wywołujące atak astmy, przyczyna astmy pozostaje tajemnicą. Ta choroba powoduje obrzęk dróg oddechowych i blokowanie zdolności oddychania, co prowadzi do zaburzeń oddechowych.Jeśli masz zamiar ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi. Możesz ćwiczyć, ale zrób kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo przy cięższych ćwiczeniach. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.Aby zapobiec nagłym atakom, spróbuj nauczyć się wyzwalaczy. Po ataku zanotuj środowisko, w którym się znajdowałeś. Z czasem powinieneś zacząć dostrzegać wzorce i być przygotowanym na czynniki środowiskowe, które mogą powodować problemy. Pomoże to ograniczyć wpływ astmy na codzienne życie.Zdrowa dieta może pomóc lepiej radzić sobie z astmą. Badania wykazały, że przetworzona żywność, cukier i tłuszcze trans mogą powodować stany zapalne, które mogą wywoływać astmę. Nie musisz całkowicie wycinać tych produktów, ale powinieneś ograniczyć je do minimum.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych. Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz. Rozsądne wskazówki dotyczące astmy

Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Jeśli masz astmę i przeziębisz się, staraj się unikać leków obkurczających naczynia krwionośne.

Leki te mogą powodować kołatanie serca u pacjentów z astmą i nasilać objawy astmy. Idź do swojego lekarza, gdy będziesz przeziębiony, a on będzie mógł przepisać leki, które są bezpieczne w użyciu.Możesz chcieć dostać się do grupy wsparcia, jeśli masz astmę. Ludzie w grupie są w takiej samej sytuacji jak ty, więc wiedzą, przez co musisz przejść każdego dnia. Mogą również udzielić osobistych wskazówek, co możesz zrobić, aby kontrolować objawy astmy.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Chroń się przed zapaleniem płuc i oskrzeli, jeśli masz astmę. Te choroby są związane z twoimi płucami i powodują trudności w oddychaniu. Tak źle, jak jest to dla zwykłej, zdrowej osoby, jest jeszcze gorsze dla pacjenta z astmą, ponieważ czynność płuc jest już słaba.Dowiedz się, co powoduje ataki astmy, ponieważ pozwoli ci to obejść je lub przygotować się do leczenia wynikających z nich ataków astmy. Większość osób cierpiących na astmę ma kilka powszechnych wyzwalaczy, takich jak dym, sierść zwierząt domowych lub pyłki. Jeśli to możliwe, unikaj tych substancji, które wywołują objawy lub pełne ataki.Dbanie o zdrowie może być sposobem na lepszą kontrolę astmy. Przeziębienie, a także wirusy i infekcje bakteryjne mogą powodować zaostrzenie lub atak astmy. Zwłaszcza przeziębienia, które wytwarzają śluz lub kroplówkę z nosa, która może dostać się do płuc.Dzieci są głównymi osobami cierpiącymi na astmę, która jest poważną chorobą. Dym papierosowy, roztocza, sierść zwierząt i nadmierny wysiłek fizyczny to bodźce, które często wywołują atak astmy. Astmy nie można zapobiec, ale można ją leczyć za pomocą leków, unikając wyzwalaczy i zachowań, które mogą wywołać atak.