Laserowy, a chirurgiczny lifting powiek – czym się różnią?

Laserowy, a chirurgiczny lifting powiek – czym się różnią?

Skóra powiek jest wyjątkowo cienka i narażona na ciągłą pracę. Z tego powodu oraz wraz z upływem kolejnych lat, jej sprężystość drastycznie spada. Efektem tego procesu są opadające powieki, które są nie tylko problemem estetycznym, ale i zdrowotnym. Na szczęście istnieją sposoby na przywrócenie oczom dawnego wyglądu i poprawienie komfortu życia. Tymi sposobami są chirurgiczny oraz laserowy lifting powiek.

Na czym polega chirurgiczny lifting powiek?

Chirurgiczny lifting opadających powiek, czyli blefaroplastyka to małoinwazyjny zabieg, który umożliwia poprawę wyglądu okolic oczu oraz poszerzenie pola widzenia pacjenta. Efektywność tej metody jest wyjątkowo wysoka, o ile zostanie wykonana w klinice dysponującej odpowiednią wiedzą oraz doświadczeniem. Miejscem takim jest plastykapowiekgdansk.pl, oferujące najwyższy poziom usług z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Blefaroplastyka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60-90 minut. W tym czasie chirurg wykonuje małe nacięcie w miejscu naturalnego zgięcia powieki, a następnie usuwa nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej. Na koniec zabiegu zakładane są cienkie szwy, które po wygojeniu rany nie pozostawiają praktycznie żadnych śladów. Efekty zabiegu widoczne są już po około 6 tygodniach.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Blefaroplastyka każdorazowo powinna być poprzedzona konsultacją lekarską wraz z oceną stanu zdrowia pacjenta. To właśnie wtedy lekarz zleca wykonanie badań laboratoryjnych (np. morfologia, OB, glukoza, INR, APTT) oraz przekazuje zalecenia, których należy dopilnować przed zabiegiem.

Jednym z istotniejszych zaleceń jest odstawienie tytoniu oraz przyjmowania leków, takich jak Aspiryna na 14 dni przed zabiegiem. Na 3 dni przed korektą powiek należy także zrezygnować z picia alkoholu.

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Blefaroplastyka, czyli chirurgiczny lifting powiek nie jest skomplikowana, jednak wymaga przestrzegania kilku zaleceń pozabiegowych. Jednym z nich jest konieczność prowadzenia spokojnego trybu życia przez 7-10 dni po zabiegu. W tym czasie nie należy również wykonywać makijażu twarzy. Z kolei przez 3 tygodnie od zabiegu zaleca się wykluczenie tytoniu, alkoholu oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Na czym polega laserowy lifting powiek?

Laserowy lifting powiek to całkowicie niechirurgiczna metoda przeciwdziałania opadaniu powiek, która umożliwia osiągnięcie wyjątkowych efektów, bez konieczności przerywania ciągłości skóry. Zabieg ten opiera się na podgrzaniu głębokich warstw skóry okolic oka za pomocą specjalistycznego lasera. W wyniku tego działania dochodzi do błyskawicznego skrócenia zwiotczałych włókien kolagenowych, a po dłuższym czasie do ich przebudowy i tworzenia nowych, całkowicie zdrowych włókien.

Efektem laserowego liftingu powiek jest redukcja zmarszczek wokół oczu, poprawa wiotkości oraz elastyczności skóry w tych okolicach, oraz zniwelowanie wiotkości górnych powiek. Oko powiększa się, a cała twarz zyskuje zdecydowanie młodszy wygląd.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Z uwagi na brak konieczności przerwania ciągłości skóry laserowy lifting powiek nie wiąże się z większymi dolegliwościami bólowymi mogącymi wystąpić po zabiegu. Jedynymi nieprzyjemnymi skutkami użycia lasera mogą być zaczerwienie i lekki obrzęk skóry, a w niektórych przypadkach uczucie napięcia powiek.

Nieinwazyjność zabiegu sprawia, że pacjent może wrócić do codziennej aktywności już po 2-3 dniach od zabiegu, jednak przez najbliższy miesiąc zaleca się unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce, a także stosowanie wysokich filtrów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Warto wspomnieć, że mimo całkowitego bezpieczeństwa tej metody, laser nie powinien być wykorzystywany u niektórych osób, takich jak:

• kobiet w ciąży i karmiących piersią,

• pacjentów ze skłonnością do powstawania bliznowców,

• osób z chorobami autoimmunologicznymi oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi,

• pacjentów zmagający się z padaczką, nowotworami i posiadających rozrusznik serca.

Uroda