Fakty i mityodnoszące się do odchudzania

Fakty i mityodnoszące się do odchudzania

Pomimo wzrostu zainteresowania owocami acai w przeciągu ostatnich lat narosło wokoło właściwości tego owocu mnóstwo nieprawdziwych twierdzeń. Które opinie są potwierdzone, a jakie twierdzenia to mit?

Prawda

Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki dzięki zawartości antyoksydantów które spowalniają ich aktywność. Przydatne bywają również we wzmacnianiu odporności, spadku „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jagody wspomagają redukcję tkanki tłuszczowej, nasila metabolizm, stymuluje trawienie – zatem zdają egzamin w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście cenione są one znacząco. Bez wątpienia warto podkreślić, że tylko jagody nie uczynią cudów – niezbędne jest przestrzeganie zdrowej diety i ćwiczeń – wówczas wyniki mogą być oczekiwane. Zawartość kwasów nienasyconych Omega w jagodach wpływa na sprawność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, w tym mózgu. Zaletą spożywania owoców acai może być również znaczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach także się znajdują.


Mity

Mity odnoszą się głównie wypowiedzi, że jagody posiadają mnóstwo wapnia i białka. Oczywiście same jagody nie wyleczą schorzeń, których terapię wspomagają. To jedynie dodatek do terapii i część profilaktyki zdrowia. Oczywiście suplementy z owocami acai nie do końca są w pełni naturalne – zawierają wiele dodatków, które wymienione powinny być na etykiecie suplementu.
Decydując się na suplementację jagodami acai, w dowolnej postaci dostępnej na rynku należy nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i możliwe przeciwwskazania do ich zazywania, bo i takie są. Nie trzeba wierzyć również we wszystkie informacje podawane przez przyjaciół, czy dystrybutora jagód – jak widać bywają one przesadzone.

Uroda Zdrowie