Fenomen soku podczas diety

Fenomen soku podczas diety

Jagody acai rosną wyłącznie w buszach Amazonii. Ich właściwości prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym globie. Oczywiście przywiezienie tych małych owoców do Polski nie jest możliwe, dlatego skutecznie zastępuje się je kapsułkami na bazie acai, czy ich sokiem. Jakie właściwości posiada?

Badania soku z owoców acai wykazały i potwierdziły mnóstwo właściwości tego owocu. Głównie dotyczą one profilaktyki wielu schorzeń, ale i działanie pomocnicze w ich leczeniu. Oczywiście najbardziej słyną ze wspomagania odchudzania. Sok z jagód zawiera 12 polifenoli, które odpowiedzialne są między innymi za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka. W takim razie pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy. Antyoksydanty, które również odszukać można w jagodach opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami. Jest ich tam więcej, aniżeli w uznanych za przodownika winogronach. W jagodach sklasyfikowano 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one obniżyć gorszy cholesterol.

Dla aktywnych fizycznie jagody również mają znaczenie.

Kryją bowiem ogrom aminokwasów – oddziaływają na jakość i moc mięśni. Białko wpływa prócz tego na wygląd skóry, włosów i paznokci. Opróćz tego sok podnosi energię. Składniki owoców acai mają też wpływ na minimalizowanie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych, choroby Alzheimera, osteoporozy i mnóstwa innych schorzeń.
Przymiotów jagód jest sporo. Zaleca się wprowadzić do dotychczasowej diety te dobroczynne jagody, w każdej formie, aby cieszyć się nie tylko zdrowiem, siłą, witalnością lecz także smukłą sylwetką. Indianie z Ameryki Południowej stosują acai od stuleci i cieszą się długim życiem, zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem.

Uroda Zdrowie