Dbaj o cerę

Dbaj o cerę

Panie chętnie dbają o cerę. Są gotowe sporo zainwestować, aby twarz była ładna i gładka. Co należy robić, aby cera była ładna i promienna? Wystarczy myć twarz dwa razy dziennie, stosować krem na dzień i krem na noc, do tego krem pod oczy.

Raz w tygodniu należy stosować serum oraz maseczkę. Dzięki temu cera będzie ładna i gładka. Należy zawsze zwracać uwagę jakie kosmetyki się kupuje – inne specyfiki są przeznaczone dla pań młodych, inne dla pań dojrzałych. Kremy są opisane jako specyfiki dla pań 20-letnich, 30-letnich czy np. 60-letnich. Takie kremy zawierają różnorodne składniki – młodsze panie muszą nawilżać cerę, a starsze panie powinny odżywiać cerę, czyli stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym, enzymem Q10, witaminami A oraz E. Kolastyna także jest bardzo przydatna w takich kosmetykach, podobnie jak ceramidy.


Aby cera była gładka…

Aby cera była jędrna i gładka należy wysypiać się – co najmniej osiem godzin snu dziennie potrzeba, ponadto pić dużo wody, żeby nawilżyć cerę od środka. Palenie papierosów to zły pomysł – dym niszczy cerę i jest dla niej zabójczy. Z tego powodu najlepiej odstawić papierosy i zadbać o cerę. Palenie poza tym szkodzi nie tylko na cerę, ale powoduje wiele przewlekłych chorób, np. płuc i układu oddechowego.
Raz w miesiącu warto wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie cery, na jej wygładzanie i nadanie promiennego wyglądu – można wybrać dermabrazję, peeling kawitacyjny lub peeling mechaniczny. Po takim zabiegu cera jest piękna, promienna i przepięknie wygląda. Można stosować tez dobre pudry, ale takie, które nie zatykają porów, lecz są lekkie i ładnie wygładzają cerę. To najlepsze kosmetyki dla każdej osoby, która dba o cerę oraz jej piękny wygląd. Jakość kosmetyków przekłada się na zadowolenie klientek i dobry wygląd cery. Specjaliści zalecają kupowanie kosmetyków tej samej firmy i z jednej linii kosmetycznej, np. z koenzymem Q 10 – powinien to być zestaw złożony z toniku, mleczka do twarzy, kremu na dzień, kremu na noc, kremu pod oczy oraz serum i maseczki. Taki zestaw jest pełny i nadaje się dla każdej dojrzałej pani.

Medycyna Pozostałe Zdrowie