Czarodziejski kwas hialuronowy

Czarodziejski kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to czarodziejski specyfik, nazywany jest eliksirem młodości. Taki kwas stosowany jest w medycynie oraz kosmetyce. Naturalnie występuje w organizmie człowieka w formie soli sodowej.

Jest to składnik płynów ustrojowych oraz tkanki łącznej, buduje też naczynia krwionośne. Jego zadaniem jest wiązanie wody. Codziennie hialuron rozpada się i powstają nowe cząsteczki. Im starsi jesteśmy, tym mniej kwasu hialuronowego mamy w organizmie. Z tego powodu trzeba go uzupełniać tabletkami, zastrzykami oraz kremami. W sklepach takich specyfików nie brakuje, ale trzeba kupować je ostrożnie, dbając o zakup certyfikowanych produktów.


Hialuron dla urody

W gabinetach kosmetycznych podaje się taki kwas w formie zastrzyków, które podawane są w głąb naskórka. Preparaty z kwasem hialuronowym mają formę plastycznego i elastycznego żelu. Po wstrzyknięciu do naskórka wypełnia on zmarszczki. Hialuron powiększa także usta, nadając im pełny, ponętny kształt. Takie zabiegi są bardzo popularne – panie chętnie wydadzą kilkaset złotych, aby poczuć się o wiele lepiej i mieć ładniejsze usta. Zabiegi są niedrogie, ale nie są bardzo trwałe. Po pół roku, a najpóźniej po roku takie zabiegi trzeba koniecznie powtarzać. Dzięki takiemu zabiegowi wyrównuje się kształt nienaturalnie asymetrycznych lub wąskich ust. Czasami takie usta szpecą, dlatego panie decydują się na zabieg takiego rodzaju, aby nadać sobie ładniejszy wygląd i wyglądać ponętnie oraz pięknie. Hialuron maskuje starzenie się skóry, ale nie hamuje samego procesu starzenia. Jeśli jakaś pani chce wyglądać zawsze młodo to musi taki zabieg powtarzać regularnie. Jeśli usta są bardzo małe i niesymetryczne to zabieg ich ostrzykiwania kwasem hialuronowym wykonywany jest w kilku etapach, dzięki czemu usta wyglądają ładnie, naturalnie, nie są podrażnione. Ust nie mogą powiększać osoby nadwrażliwe na kwas hialuronowy, cierpiące na opryszczkę, w ciąży, karmiące piersią, leczone antybiotykami, cierpiące na choroby układu immunologicznego czy podczas immunoterapii.

Uroda Zdrowie