Slow life – czyli dobry styl życia

Slow life – czyli dobry styl życia

Obecne czasy są pełne pośpiechu i nerwów. Stres zabija coraz więcej osób, dlatego warto czasami zwolnić i zadbać o siebie. Slow life to slow seks, slow food, slow work oraz slow travelling. Fast męczy oraz szkodzi.

Slow to rozkoszowanie się życiem i jego wszelkimi urokami. Nie znaczy, że mamy być pasywni i nic nie robić. Slow znaczy powolne, wysokiej jakości, dobre. Slow food to jedzenie pełnowartościowe, dobre, wysokiej klasy. Nie jest to fast food przygotowany na starym tłuszczu, lecz jedzenie zdrowe, pełnowartościowe, wysokiej klasy. Włosi stworzyli tę ideę i cały świat ją zaakceptował. W restauracji typu slow food na jedzenie czeka się długo. Dlaczego? Jest ono przygotowywane na bieżąco, a nie odmrażane i podgrzewane czy podsmażane. W takiej restauracji owoce morza są wysokiej jakości, podobnie jak warzywa, makarony i mięso. W restauracji slow food nie zatrujemy się, lecz zjemy zdrowo, smacznie, w dobrym towarzystwie – spędzimy tam dwie-trzy godziny, ale będzie to czas doskonale spędzony. Zwolnij, bądź dobry dla siebie. Pozwól sobie na godzinę lenistwa dziennie – możesz uprawiać jogę, możesz pójść na długi spacer. Tak należy żyć, aby radzić sobie jak najlepiej w życiu.


Dobre, czyli slow

To, co dobre musi być powolne – slow seks to rozkoszowanie się seksem i czerpanie radości z niego. Slow travelling to powolne podróże, poznawanie innych krajów powoli, bez pośpiechu, bez zwiedzania siedmiu miast w tydzień. Nie są to szybkie podróże ukochane przez Chińczyków czy Japończyków. Są to powolne podróże w ciekawe miejsca. Warto im się oddać i warto miło spędzać czas. Żyj slow – rozkoszuj się seksem, jedzeniem, podróżami. Pracuj w sposób zrównoważony, nie męcz się i nie poganiaj samego siebie. Powoli znaczy dobrze i w sposób optymalny. Człowiek ma prawo żyć w swoim tempie, bez pośpiechu, bez nadmiernego spięcia oraz stresu. Takie życie to podstawa zadowolenia, jest to oczywista sprawa, dzięki której można spokojnie funkcjonować i nie martwić się absolutnie niczym. Zadbaj o siebie, rzuć to, co fast, a koniecznie wybierz zdrowe i optymalne slow. Będzie to najlepszy wybór dla Ciebie.

Lifestyle Zdrowie