Makijaż permanentny – co jest modne w tym sezonie?

Makijaż permanentny – co jest modne w tym sezonie?

Makijaż permanentny zyskuje coraz więcej zwolenniczek, a trendy w tym zakresie zmieniają się sezonowo. Osoby, które wykonują tego rodzaju makijaże, powinny na bieżąco je śledzić, by oferować swoim klientkom modne rozwiązania. Jakie są najpopularniejsze trendy w tym sezonie?

Makijaż permanentny oczu – na jaki kolor postawić w tym sezonie?

Istnieją pewne kolory, które nigdy nie wychodzą z mody. Takim właśnie kolorem jest czerń, która również i w tym sezonie święci prawdziwe triumfy w makijażu permanentnym. To właśnie po tę barwę sięgają najczęściej kobiety, tworząc klasyczny make-up. Czerń nadaje się zarówno do kreski dekoracyjnej, jak i tej rozcieniowanej. Linergistka, obserwując trendy w makijażu permanentnym w 2022, może jednak zaproponować nieco inną wersję, wykorzystując chociażby ciemne odcienie koloru brązowego, idealnie nadającego się do subtelnego podkreślenia kobiecego oka.

Jakie kreski są modne w sezonie 2022?

Makijaż permanentny wcale nie wymaga ekstrawaganckich rozwiązań. Wprost przeciwnie, oczekiwane efekty może przynieść również subtelne podkreślenie linii rzęs, cieszące się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Klientki, korzystające z możliwości makijażu permanentnego, coraz częściej wybierają również metodę cieniowania. Takie kreski nie są jednolite pod względem barwy. Wprowadzony pod skórę barwnik daje efekt, w postaci lekkiego cienia, imitującego tzw. smoky eye. Z kolei dekoracyjne kreski wybierają wielbicielki tzw. „kociego oka”, tworzonego metodą mikropigmentacji. Dzięki niej możliwe staje się podkreślenie spojrzenia i nadanie mu efektownego charakteru.

Makijaż permanentny ust – na jakie rozwiązania postawić w tym sezonie?

Nienaturalne kolory i mocne kontury już dawno odeszły do przeszłości. W tym sezonie modna jest naturalność, stanowiąca jeden z najmocniejszych trendów, jeśli chodzi o makijaż permanentny ust. Na pierwszy plan wysuwa się więc metoda Nude, dzięki której możliwe jest uzyskanie delikatnego, pastelowego koloru. Piękny odcień podkreśla wargi, które nabierają świeżości i nutki elegancji. W tym przypadku ważne jest przede wszystkim dopasowanie barwnika do karnacji, co stanowi podstawę satysfakcjonujących efektów końcowych. Dobra linergistka potrafi dobrać barwnik tak, by uzyskać wyważone, delikatne, a zarazem podkreślone wargi.

Blask w makijażu permanentnym – czy to w ogóle możliwe?

Jeśli uwielbiasz błyszczeć, z pewnością pokochasz makijaż permanentny. Aktualne trendy wprowadzają połysk w stylu glamour, łączący zmysłowość z naturalnym wyglądem. Wykorzystywana tutaj technika Sugar Lip Gloss optycznie powiększa usta, nadając im przy tym wrażenie nawilżenia. Kobiety, kochające blask, z pewnością zachwycą się pigmentem, imitującym połyskujące delikatnie drobinki. To właśnie na niego nakładany jest zasadniczy kolor. Efektem takich działań będą pełne, świeże wargi o delikatnym połysku, stwarzającym wrażenie muśnięcia ulubionym błyszczykiem.

Jakie brwi będą modne w sezonie jesień/zima 2022?

Ten sezon to nadal dominacja fluffy brows, choć nie zabraknie również spektakularnych powrotów. Z pewnością w dalszym ciągu zachwycać będą pełne i wyraźnie podkreślone puszyste włoski, które łatwo dopasować do każdego typu urody. Do łask powrócą również skinny brows, świecące prawdziwe triumfy w latach 90. ubiegłego wieku. Coraz większą popularnością cieszą się również beached brows. Pod tą nazwą kryją się rozjaśnione brwi, które pokochały już gwiazdy wielkiego formatu na całym świecie. Najlepsze dla siebie rozwiązania, warto skonsultować jednak z profesjonalistami. Jednym z nich jest Marta Plawgo: martaplawgo.pl, której salon mieści się w Szczecinie przy ul. Rydla 46a. Specjalistka wykonuje profesjonalne zabiegi makijażu permanentnego ust, powiek i brwi. Skorzystanie z usług doświadczonego fachowca nie tylko pozwoli dobrać odpowiednie metody, ale również umożliwi ich konfrontację z aktualnymi trendami i dobór rozwiązań w oparciu o to, co naprawdę modne w sezonie 2022.

Uroda Zdrowie