Kim jest psycholog LGBT+?

Kim jest psycholog LGBT+?

Dorastanie w pewnym środowisku wpływa na postrzeganie świata. Osoby o odmiennej orientacji, otoczone ze wszystkich stron związkami heteronormatywnymi, mogą czuć się zagubione i stłamszone. Nikt nie ma wpływu na swoją orientację seksualną, a jednak odstąpienie od tej „normy” spotyka się z nieuzasadnionym gniewem i odrzuceniem. Należy jednak pamiętać, że osoby LGBT+ nie są pozostawione same sobie. Psycholog LGBT+ może pomóc uporać się z wszelkimi przeciwnościami, a także zrozumieć i zaakceptować własną seksualność.

Różnica między oczekiwaniami i pragnieniami

Społeczeństwo stawia wysoką poprzeczkę swoimi wymaganiami. Bycie innym, odstającym od z góry ustalonej normy, jest trudne i wymaga wiele siły. To zrozumiałe, że czasem bezradność i frustracja biorą górę. Osoby nieheteronormatywne zmagają się z wieloma przeciwnościami, a czasem już od dzieciństwa słyszą, że bycie innym jest złe lub grzeszne. Przesiąknięte takimi poglądami, mogą odrzucać własną seksualność i widzą siebie wyłącznie w negatywnym świetle. Strach przed odrzuceniem nierzadko uniemożliwia coming out, czyli ujawnienie swojej prawdziwej orientacji. Poczucie bycia akceptowanym może zdawać się ważniejsze, niż prawda o sobie, jednak takie zachowanie jest bardzo destrukcyjne. Iluzja życia w cudzym świecie i ciągłe ukrywanie się ze swoją orientacją jest bardzo stresujące i może prowadzić do takich chorób jak nerwice czy depresja. Psychoterapeuta LGBT – Psycholog Gdynia Beata Załucka-Gosk jest w stanie pomóc w budowaniu własnej świadomości, pomoże także przejść przez proces zrozumienia własnych potrzeb.

Zrozumieć i pokochać – Psychoterapia LGBT+

Wizja samotności i wykluczenia może skutecznie zniechęcać do przyznania się do swojej orientacji seksualnej. Z drugiej strony, wewnętrzna walka prowadzona każdego dnia jest w stanie nadwyrężyć siły każdego. Żyjąc między pragnieniem akceptacji i przyznaniem się do prawdy nie da się być szczęśliwym. Psycholog LGBT+, którego ofertę można znaleźć pod adresem https://www.pomocwlabiryncie.pl#psycholog-lgbt pomoże w przygotowaniu do ujawnienia swojego “prawdziwego ja” i pokaże, że niezależnie od reakcji najbliższych, życie w zgodzie z samym sobą jest ważniejsze i zdrowsze. Zrozumienie własnych emocji i pragnień jest kluczem do znalezienia w sobie siły i odwagi, by to zrobić. Szczerość jest fundamentem każdego związku, zarówno z partnerem, jak i z rodziną, ale przede wszystkim z samym sobą. Związki homoseksualne przeżywają takie same kryzysy i problemy, jak pary heteroseksualne. Ponadto, pary jednopłciowe są dodatkowo obciążone stresem związanym z homofobią i odrzuceniem. Psychoterapia dla par LGBT+ pomoże w kwestii budowania związku na bazie zrozumienia i wzajemnej komunikacji. Przypomni o istotności empatii i szacunku, bez których nie da się zbudować szczęśliwego związku. Szczęście nie ma płci i należy się każdemu.

Każdy pragnie być akceptowanym i kochanym. Niestety, czasem orientacja seksualna staje się powodem odrzucenia i samotności. Jednak, zamiast kryć się i żyć w ciągłym strachu, lepiej jest zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Psychoterapia LGBT+ zmotywuje do pracy nad sobą i pomoże poprawić pewności siebie, tak by wszystkie osoby, niezależnie od płci i orientacji, czuły się dobrze we własnym towarzystwie. Będąc szczęśliwym we własnym ciele, można budować szczęśliwą przyszłość. Czasem, by to osiągnąć, wystarczy pomoc ze strony psychologa.

Lifestyle Pozostałe