Wybór kolorów ścian do naszego domu

Wybór kolorów ścian do naszego domu

Kiedy robimy remont w naszym mieszkaniu czy też domu powinniśmy zastanowić się nad odświeżeniem kolorystycznym, w tym wypadku warto zwrócić uwagę na kolor naszych ścian oraz sufitów.

Oczywiście większość osób wybiera standardowy kolor biały, jednak warto zwrócić uwagę, iż czasem zmiana koloru może być bardzo ciekawym pomysłem, możemy wprowadzić nową jakość do naszych pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę, że czasem ściana może ciekawie kontrastować z naszymi meblami, przykładowo jeżeli posiadamy meble jasne też białe, wyrazisty kolor ściany może być bardzo ciekawym przełamaniem bieli, na tle koloru jasne meble mogą wyglądać bardzo ciekawie.

Wybór kolorów ścian do naszego domu

Na jaki kolor pomalować nasz salon i mieszkanie

Warto zwrócić uwagę, że jeżeli posiadamy w naszym salonie kominek, wówczas ściany dość szybko mogą żółknąć, dlatego też w okolicach kominka możemy zauważyć charakterystyczne żółte naloty. W tym wypadku dobrym pomysłem będzie zastosowanie farby kremowej, lub też szarej, na tle której różnego rodzaju osady czy przebarwienia nie będą już tak widoczne. Dodatkowo musimy także zwrócić uwagę na sufit, w okolicy kominka również na suficie mogą znaleźć się odbarwienia, dlatego też czasem dobrym pomysłem może być pomalowanie sufitu w kolorze, który będzie w pewien sposób ukrywał tego rodzaju przebarwienia.

Z pewnością warto poszukiwać ciekawej kolorystyki, zwłaszcza w pokojach dziecięcych możemy pozwolić sobie na wykorzystanie ciekawszych, bardziej żywych kolorów, z pewnością pokoje przestaną być nudne. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych farb, również takich które możemy zmywać. Warto zwrócić uwagę iż w przypadku włączników światła wokół nich poprzez dotykanie dłońmi zmienia się kolor ściany, dlatego też możliwość umycia tego obszaru może być bardzo dobrym pomysłem. Naturalnie sam kolor to nie wszystko, możemy także stosować różnego rodzaju tapety i dodatki, które sprawiają że nasze pomieszczenia zmienią swój charakter.

Jeżeli poszukujemy inspiracji co do naszych ścian, warto wejść na stronę https://zona-design.pl/blog/post/20_sciany-w-salonie-?page_type=post, znajdziemy tam z pewnością bardzo ciekawe pomysły, zdjęcia na których możemy zobaczyć w jaki sposób za pomocą koloru możemy szybko odmienić wygląd konkretnych pomieszczeń. Dobrym pomysłem może być również różnego rodzaju sztukateria, w tego rodzaju dodatkach możemy umieścić również dodatkowe punkty świetlne, które mogą padać na naszą ścianę. To dobry pomysł aby zmienić zwykłe i nudne pomieszczenia w pokoje, które zaczną nam się podobać, zyskają styl i charakter.

Zdrowie