Liposukcja ultradźwiękowa – jakie efekty można uzyskać przy jej użyciu?

Liposukcja ultradźwiękowa – jakie efekty można uzyskać przy jej użyciu?

Piękna i nienaganna sylwetka jest marzeniem wielu osób. W tym celu wiele z nas stosuje przeróżnie diety i wymagające ćwiczenia fizycznie. Niestety większość zainteresowanych poddaje się i rezygnuje ze względu na brak natychmiastowych efektów. W takim wypadku zbawienne okazują się zabiegi chirurgii plastycznej sylwetki, polegające na liposukcji ultradźwiękowej. Pozwalają one skutecznie modelować sylwetkę w różnych jej częściach.

Czym jest liposukcja wykorzystująca ultradźwięki?

Liposukcja wykorzystująca ultradźwięki polega na wprowadzeniu do ciała specjalnego narzędzia, które emituje ultradźwięki. Ich zadaniem jest rozbijanie tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym chcemy dokonać odsysania zbędnego tłuszczu. Ultradźwięki rozbijają tkankę na poszczególne komórki, które zawieszone są w roztworze naciekowym. Za pomocą kaniuli usunięta zostaje zbędna tkanka, która może zostać po obróbce wykorzystana do wyrzeźbienia innej partii ciała pacjenta. To jedna z najbezpieczniejszych metod liposukcji, ponieważ ogranicza ona krwawienie do minimum i nie narusza żadnych tkanek i narządów.

Rzeźbienie kończyn dolnych

Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia skuteczne modelowanie kształtu łydek oraz wyszczuplenie ud. Lekarz za pomocą kaniuli może odessać zbędny tłuszcz z nóg i wykorzystać go do wymodelowania innej części ciała. Taka liposukcja daje możliwość wymodelowania nóg oraz zaznaczeniu charakterystycznych uwypukleń i wgłębień, które przypominają te, uzyskane długotrwałymi treningami. Z zabiegu mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Liposukcja kończyn dolnych to gwarancja błyskawicznych efektów, na które, w innym wypadku, trzeba ciężko pracować na siłowni. Wiele gwiazd show-biznesu decyduje się na taki zabieg, ponieważ jest bezpieczny i przynosi niezwykłe efekty.

Medycyna Estetyczna Genesis Clinic - Kraków

Rzeźbienie talii

Liposukcja ultradźwiękowa często wykorzystywana jest do modelowania talii z zaznaczeniem charakterystycznego wcięcia. Tkanka tłuszczowa, która zostanie odessana z tego miejsca może posłużyć dodatkowo do liporzeźbienia innej partii ciała np. do powiększenia pośladków lub kobiecych piersi. Z takiego zabiegu skorzystała gwiazda programu drugiej edycji randkowego reality show Love Island – Julia Nowakowska. Efekt rzeźbienia sylwetki metodą Vaser Lipo 4D z BBL u celebrytki, można zobaczyć na stronie: https://genesisclinic.com.pl/blog/rzezbienie-sylwetki-metoda-vaser-lipo-4d-z-bbl-o-zabiegu-julii-nowakowskiej/, gdzie opisano szczegóły przeprowadzonego zabiegu. Procedura wybranej partii ciała tłuszczem pacjenta jest niezwykle bezpieczna, a przede wszystkim daje naturalny efekt.

Zalety liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa daje naprawdę spektakularne efekty. Warto pamiętać, że zabieg jest przede wszystkim bardzo bezpieczny i generuje mniej powikłań niż inne podobne metody usuwania tkanki tłuszczowej. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest rekordowo krótki, dlatego pacjenci mogą dość szybko powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Uroda