Możesz wspomagać dietę wysokobiałkową suplementami

Możesz wspomagać dietę wysokobiałkową suplementami

Jeśli chodzi o budowanie siły i masy mięśniowej, musisz mieć świadomość, że nie ma dróg na skróty, a wyznaczone cele można osiągnąć tylko poprzez intensywne treningi siłowe i ćwiczenia oraz modyfikację swojej diety poprzez zwiększone spożycie białka.

Można oczywiście stosować również suplementy i odżywki na wzrost masy mięśniowej i siły.

Możesz wspomagać dietę wysokobiałkową suplementami

Skuteczne odżywki na mięśnie i siłę

Odżywki i suplementy z białkiem i aminokwasami są najchętniej wybierane przez kulturystów i osoby uczęszczające na siłownię od dziesięcioleci, ponieważ te składniki mają kluczowe znaczenie dla budowania mięśni, Są one bezpieczne, ponieważ naturalnie występują w ludzkim ciele. Przykładowo glutamina i beta-alanina wspomagają wzrost mięśni poprzez zwiększanie poziomu leucyny we włóknach mięśniowych. Suplementy i odżywki na mięśnie i siłę przyjmowane przed treningiem może pomóc zmniejszyć zmęczenie mięśni i zwiększyć poziom hormonu wzrostu. Ponadto odgrywają rolę w utracie tłuszczu, zwiększając liczbę kalorii i tłuszczu spalanych w spoczynku i podczas ćwiczeń.

Większość ekspertów zaleca co najmniej 2 lub 3 sesje treningu siłowego w tygodniu, które dotyczą wielu grup mięśni, wraz z odpowiednimi dniami odpoczynku, aby umożliwić odbudowę mięśni.
Mięśnie są budowane na podstawie diety bogatej w białko, które jest rozkładane i przekształcane w aminokwasy w celu wsparcia budowy mięśni. Aby budować mięśnie, spożywaj wystarczającą ilość białka i unikaj dużego deficytu kalorii. Możesz jeść mniejsze posiłki, ale częściej i nie dopuszczaj do uczucia głodu. Większość osób intensywnie trenujących powinna dążyć do spożycia około 2 gramów białka na kilogram masy ciała dziennie lub około 20-40 gramów białka na posiłek, a możemy wspomagać się odżywkami na mięśnie.

Oprócz samego treningu siłowego postaraj się również wykonywać nieco ćwiczeń aerobowych trzy razy w tygodniu. Mogą nam również pomóc odzywki na miesnie i sile, które pomogą zwiększyć intensywność treningów, dzięki czemu szybciej zbudujemy większe mięśnie. Czasami nie możemy dostarczyć w diecie odpowiedniej ilości niezbędnych składników na zwiększenie masy mięśniowej, dlatego suplementacja jest wtedy odpowiednim rozwiązaniem.

Zdrowie