Na czym polega trening personalny? Poznaj Top 3 trenerów w Krakowie

Na czym polega trening personalny? Poznaj Top 3 trenerów w Krakowie

Trening personalny uznawany jest za formę ćwiczeń fizycznych, przynoszącą najlepsze rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Takie zajęcia mogą być w pełni spersonalizowane i dostosowane do potrzeb i możliwości klienta. A wszystko to pod okiem profesjonalnego trenera personalnego, którego zadaniem będzie wsparcie w uzyskaniu celów treningowych nie tylko w skuteczny, ale również i w pełni bezpieczny sposób.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny to osoba, posiadająca odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, pozwalające na planowanie bezpiecznych, a zarazem efektywnych ćwiczeń dla swoich klientów. Co ważne, wiedza dobrego trenera personalnego nie sprowadza się wyłącznie do aktywności fizycznej, ale również i do zagadnień, związanych ze zdrowym odżywianiem, suplementacją, a nawet fizjoterapią. To osoba, która nie tylko pokaże, jak wykonywać kolejne sekwencje ćwiczeń, ale również będzie wsparciem w kryzysie oraz motywatorem, budującym chęci do podejmowania kolejnych wyzwań w dążeniu do zamierzonych efektów.

Jak wygląda trening personalny?

Pod nazwą trening personalny kryją się ćwiczenia, wykonywane pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora. Na ogół takie spotkania trwają 60 minut, a ich liczba i intensywność uzależnione są od indywidualnych potrzeb i możliwości klienta, ale również i od jego kondycji ogólnej, umożliwiającej zaangażowanie się w wykonywanie kolejnych sekwencji. Każdy trening rozpoczyna się od rozgrzewki, mającej na celu przygotowanie organizm do wysiłku. Następny etap składa się z kolejnych ćwiczeń, prezentowanych przez trenera i powtarzanych przez jego klienta. Wszystkie działania mają służyć realizacji celów treningowych, ustalonych wspólnie w trakcie pierwszego spotkania, rozpoczynającego sportową  współpracę.

Dla kogo przeznaczone są treningi personalne?

Z treningów personalnych można skorzystać, niezależnie od kondycji i umiejętności. Rolą trenera personalnego będzie bowiem dobranie ćwiczeń do potrzeb i oczekiwań obu stron. To właśnie dlatego z tej formy wsparcia korzystają:

  • osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią – rolą trenera będzie wybór mniej skomplikowanych ćwiczeń i kontrola nad techniką ich wykonania,
  • osoby zaawansowane, chcące popracować nad poszczególnymi grupami mięśni lub poprawić swoje wyniki.

Coraz częściej organizowane są również treningi personalne w grupie, które pomagają przełamać pierwsze skrępowanie i zbudować pewność siebie w trakcie ćwiczeń.

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego w Krakowie?

Wsparcie trenera personalnego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że wiele osób wybiera taką drogę kariery zawodowej, co z kolei utrudnia wybór potencjalnym klientom. Aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji, przygotowaliśmy ranking top 3 najczęściej wybieranych trenerów personalnych w Krakowie.

1. Michał Zając

Michał Zając to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie zdobył solidne fundamenty do pracy w roli trenera personalnego. Jego najważniejszą specjalizacją jest trening siłowy, trening wytrzymałościowy oraz trening oparty o wzorce ruchowe, choć z jego pomocy korzystają również często osoby, wykonujące pracę siedzącą lub przygotowujące się do amatorskiego wykonywania sportów, takich jak bieganie, narciarstwo czy kolarstwo. Jako cel zawodowy Michał Zając postawił sobie tworzenie i prowadzenie programów treningowych, wspierających zarówno amatorów, jak i bardziej zaawansowanych klientów. A wszystko to na podstawie najważniejszych wartości, jakimi stały się w tym przypadku sportowa pasja, pozytywne nastawienie i pełne zaangażowanie w realizację postawionych sobie celów.

Trener personalny Kraków — Michał Zając
Dobrego Pasterza 126,
31-416 Kraków
Tel.: 791 064 738
michalzajac.pl

 

2. Mariusz Janecki

Michał Janicki to nie tylko trener personalny, ale również specjalista z zakresu żywienia, promotor zdrowego stylu życia i autor kilkunastu ebooków, traktujących zarówno o treningu, jak i racjonalnym odżywianiu. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystają nie tylko bywalcy siłowni, ale również słuchacze krakowskiej szkoły, przygotowującej do pracy w zawodzie trenera personalnego. Wielkim atutem współpracy jest w tym przypadku bardzo dobra komunikacja, sprzyjająca szybkiemu osiąganiu zamierzonych rezultatów. Ćwiczenia, opracowywane przez Mariusza Janeckiego, nie opierają się na gotowych wzorcach, ale na indywidualnych potrzebach i wymaganiach klientów. Dołączając do ich grona, zyskujesz nie tylko gwarancję osiągnięcia zamierzonych efektów, ale również zmianę nawyków i oszczędność czasu, przeznaczanego dotąd na nieskuteczne plany treningowe.

Trener personalny Mariusz Janiecki
Bratysławska 4,
31-201 Kraków
Tel.: 794 415 252

3. Diana Wiśniewska

Diana Wiśniewska wychodzi ze swoją ofertą treningów personalnych do osób, borykających się m.in. z bólami kręgosłupa o różnym podłożu. Tzw. trening terapeutyczny, bo właśnie o nim mowa, przeznaczony jest dla osób z wadami postawy i siedzącym trybem pracy, ale również dla tych, którzy doświadczyli różnorodnych urazów, utrudniających im powrót do pełnej sprawności. Jednak w ofercie od Diany Wiśniewskiej można również znaleźć korekcję wad podstawy, trening funkcjonalny, stanowiący realne wsparcie w codziennym funkcjonowaniu oraz indywidualny trening personalny, dopasowany w pełni do potrzeb i preferencji klientów. Jako terapeuta ruchowy, Diana Wiśniewska wykonuje kompleksową analizę ruchową, szukając przyczyn dolegliwości i dobierając ćwiczenia tak, by je maksymalnie złagodzić lub w pełni wyeliminować.

Trener personalny Diana Wiśniewska
Siewna 46,
31-231 Kraków
Tel: 533 400 449

Czy warto skorzystać z treningów pod okiem profesjonalisty?

Trening personalny to najbardziej efektywna droga do osiągnięcia zamierzonych sobie celów, niezależnie od tego, czy będzie to wymodelowanie sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów czy rozbudowa określonej partii mięśni. Dobry trener personalny będzie również motywatorem i wsparciem w momencie kryzysów, dbając jednocześnie o prawidłową technikę ćwiczeń i bezpieczeństwo w trakcie ich wykonywania. To właśnie dlatego warto zaufać profesjonalistom z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami, które przełożą się na jakość treningu i tempo osiągania zamierzonych celów.

 

Uroda Zdrowie