Czym jest sól magnezowa do kąpieli?

Czym jest sól magnezowa do kąpieli?

Sól magnezowa to nic innego, jak chlorek magnezu.

Jest to substancja, która może być stosowana w różnych formach. Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w organizmie. Jest niezbędny do odpowiedniego funkcjonowania np. układu nerwowego, trawiennego czy krwionośnego. Przeciwdziała także niektórym procesom zachodzącym w ciele, które mogą mieć nieprzyjemne konsekwencje. Zapobiega nadmiernej krzepliwości krwi, a także spowalnia starzenie się. W istotny sposób wpływa także na odporność organizmu. Niestety magnez zawarty w pożywieniu przyswaja się jedynie w małym stopniu. Warto zatem pomyśleć o innych formach dostarczania go do organizmu. Mogą to być np. suplementy diety. Magnez można uzupełniać także przez skórę, o czym wie niewiele osób. Czym jest sól magnezowa do kąpieli?

Służą temu sole magnezowe do kąpieli, które należy rozpuścić w wodzie.
Jak stosować sól magnezową do kąpieli?
Uzupełnianie niedoborów w ten sposób jest bardzo proste.

W wannie pełnej wody należy rozpuścić odpowiednią ilość chlorku magnezu. To, ile powinniśmy jej wsypać, zależy od pojemności. Jeśli jednak nasza łazienka jest mała i zamiast wanny mamy kabinę prysznicową, możemy zażyć kąpieli w inny sposób. Wystarczy do tego miska. Magnez wchłonie się także wtedy, jeśli zamoczymy w roztworze stopy. Aby pierwiastek wniknął do organizmu, powinniśmy przebywać w wodzie nim nasyconym przez przynajmniej 20-30 minut. Taka kąpiel nie tylko uzupełni niedobory, ale także będzie doskonałym sposobem na relaks i odprężenie. Dzięki temu pozwoli złagodzić objawy niedoboru magnezu, do których należą m.in. przygnębienie, apatia, a także niepokój, lęk i gniew, często pojawiające się bez przyczyny. Wypoczynek jest ważnym elementem życia, nawet jeśli nie cierpimy na niedobory.
Nie każda sól magnezowa pomoże tak samo, dlatego najlepiej wybrać taką, która ma jak największe stężenie pierwiastka, którego nam brakuje. Powinniśmy kupić ją z dobrego źródła, np. strony https://www.izdrowiej.pl/chlorek-magnezu-do-kapieli.