Rehabilitacja pomaga szybciej wrócić do sprawności po urazie lub chorobie

Rehabilitacja pomaga szybciej wrócić do sprawności po urazie lub chorobie

Rehabilitacja ma wiele zalet, ale jeśli to twoja pierwsza wizyta u fizjoterapeuty, prawdopodobnie zastanawiasz się, czego się spodziewać.

Krótko mówiąc, możesz spodziewać się przede wszystkim konsultacji, która da terapeucie wyobrażenie o problemach, z jakimi się zmagasz. Większość klinik, gabinetów i szpitali rehabilitacyjnych oferuje pisemną ankietę, którą należy wypełnić podczas pierwszej wizyty, lub może się okazać, że terapeuta zada te pytania ustnie, zamiast poprosić o wypełnienie formularza. Ma to na celu pomóc terapeucie w zrozumieniu twojej historii medycznej, twojego stylu życia i dolegliwości, które mogą ci dolegać. Te podstawowe informacje mogą pomóc im sformułować zestaw ćwiczeń, które pomogą jak najszybciej rozwiązać problem zdrowotny lub ze sprawnością. Kiedy już odpowiesz na pytania, nadszedł czas, aby rehabilitant zrozumiał stan fizyczny, w jakim znajduje się twoje ciało, pod względem równowagi, koordynacji, postawy, siły, elastyczności i zdrowia układu krążenia. Następnym krokiem jest więc zazwyczaj zestaw prostych ruchów, które pozwalają terapeucie zorientować się, jak jesteś sprawny, gdzie z jakimi problemami fizycznymi masz do czynienia i jakie zmiany pomogłyby najbardziej w twoim przypadku. Następnie terapeuta prawdopodobnie będzie chciał dotrzeć do sedna twojego problemu i spróbuje go lepiej zrozumieć. Rehabilitacja pomaga szybciej wrócić do sprawności po urazie lub chorobie

Na przykład, jeśli zdecydowałeś się na rehabilitację, ponieważ przeszedłeś operację lub doznałeś długotrwałego urazu, terapeuta zada pytania, aby upewnić się, że dobrze rozumie szczegóły.

W ten sposób dobierze odpowiednie ćwiczenia, które najlepiej ci pomogą. Aby w pełni powrócić do zdrowia, warto wybrać odpowiedni szpital rehabilitacyjny, w którym przejdziemy fizjoterapię pod okiem profesjonalistów. Gdy terapeuta zrozumie, czego potrzebujesz i jak obecnie funkcjonujesz, następną rzeczą na liście będzie sporządzenie ogólnego planu ćwiczeń terapeutycznych, które terapeuta może chcieć wprowadzić, aby pomóc ci w wyzdrowieniu lub powrocie do pełnej sprawności.

Zdrowie