Jak wybrać rozmiar obrączki – Praktyczny przewodnik

Jak wybrać rozmiar obrączki – Praktyczny przewodnik

Wybór obrączek ślubnych nie może być dziełem przypadku. Taka biżuteria zostanie bowiem z nami już na zawsze, a jej codzienne użytkowanie nie powinno wiązać się z jakimkolwiek dyskomfortem czy strachem przed przypadkowym zgubieniem. Jeśli właśnie zastanawiacie się, w jaki sposób wybrać idealny rozmiar obrączki, mamy dla Was kilka cennych informacji i wskazówek.

Gdzie kupić obrączki ślubne?

W kwestii wyboru odpowiednich obrączek możemy sobie na wiele pozwolić. Na rynku istnieje wiele salonów jubilerskich godnych polecenia. Wybór jednego z nich może być ciężki, dlatego powstała strona internetowa jubilertop10.pl, która z pewnością pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wyborem wymarzonego jubilera w Krakowie. 

Jak wybrać idealną obrączkę?

Zanim skupicie się na wyborze rozmiaru, konieczne będzie podjęcie wielu istotnych decyzji, związanych z modelem obrączek. Należy pamiętać przy tym, że będą one towarzyszyły Wam codziennie, przez wiele kolejnych dziesięcioleci. To właśnie dlatego warto wybrać obrączki, które idealnie wpiszą się zarówno w Wasze gusta, jak i styl życia. Kilka ciekawych pomysłów obejrzeć można na stronie Najpiękniejsze obrączki ślubne – ranking 2023”, gdzie zamieszczono listę najpiękniejszych obrączek, wybieranych najczęściej w 2023 r. 

Wśród nich dominują klasyczne wzory, choć sporym zainteresowaniem cieszą się również te, które wykonane zostały z różowego i czarnego złota lub też z połączenia szlachetnego kruszcu w dwóch różnych barwach. Coraz częściej młode pary decydują się również na personalizację obrączek, nadając im tym samym indywidualnego charakteru.

Jak dobrać rozmiar obrączki?

Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej wybór odpowiedniego rozmiaru obrączki powierzyć jubilerowi. Specjalista, korzystając z odpowiednich narzędzi, z pewnością szybko upora się tego rodzaju wyzwaniem. Ofertę jednego z popularnych salonów jubilerskich zobaczyć można po przejściu na witrynę internetową  https://www.jubilertop10.pl/ranking/jubiler-lodzinscy-krakow, zwracając uwagę na nietuzinkowe zdobienia i wyjątkową troskę o każdy szczegół. Do takich szczegółów należy również dobór rozmiaru obrączki, która nie powinna być mierzona po wysiłku fizycznym lub w trakcie wyjątkowo niskich temperatur. Warto pamiętać jednocześnie, że mierzenie wielu obrączek z rzędu może również powodować napuchnięcie palca, utrudniając możliwość podjęcia racjonalnej decyzji.

Jak zmierzyć obrączkę ślubną?

Rozmiar obrączek ślubnych powinien być dobrany poprzez wykonanie precyzyjnych pomiarów. Jeśli jednak nie jest możliwe, by dokonać ich w salonie jubilerskim, warto zastosować jeden ze sprawdzonych sposobów. Doskonałym punktem odniesienia w przypadku kobiet może być rozmiar pierścionka zaręczynowego. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że upływ czasu mógł spowodować zmiany, rzutujące również na rozmiar palca. 

Dobrym pomysłem będzie też skorzystanie ze specjalnej miarki, którą dostać  można w salonach jubilerskich lub zakupić w popularnych sklepach internetowych. Nie zaleca się natomiast mierzenia rozmiaru palca suwmiarką, gdyż nawet jego niewielkie ściśnięcie może spowodować błędy w pomiarze.

Jak prawidłowo dobrać rozmiar obrączki ślubnej?

Wybierając rozmiar obrączek ślubnych, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach, warunkujących ostateczny sukces całego przedsięwzięcia. Przede wszystkim należy:

  • mierzyć je dokładnie na palcu, na którym będą noszone, gdyż różnica może wynosić nawet 1 rozmiar,
  • unikać dokonywania pomiarów w upalne południe i późnym wieczorem, gdy palce zaczynają puchnąć,
  • wybrać mniejszy rozmiar w przypadku, gdy pomiar plasuje się pomiędzy dwoma punktami.

Idealnie dobrana obrączka powinna przechodzić przez kostkę z lekkim oporem. Warto pamiętać przy tym, że szerokie modele, wybierane często przez mężczyzn, przylegają do skóry na większej powierzchni. W takiej sytuacji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wybór większego rozmiaru, który wyeliminuje ewentualny dyskomfort, związany z uciskiem palca.

Czy można zmienić rozmiar obrączki ślubnej?

Nie tylko zła decyzja, ale również i upływ czasu, mogą warunkować konieczność zmiany rozmiaru obrączki. Bardzo często salony jubilerskie oferują taką usługę już przy zakupie biżuterii, z czego warto skorzystać w przypadku jakiegokolwiek dyskomfortu, pojawiającego się w trakcie jej noszenia. 

Przy klasycznych obrączkach, zmiana rozmiaru nie powinna przysporzyć większych problemów. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku modeli, powstałych z połączenia dwóch kolorów kruszców lub też obrączek bogato zdobionych. Tutaj ingerencja będzie znacznie większa, choć nadal możliwa. Nie istnieje jednak szansa powiększenia obrączek typu slim oraz korygowania rozmiarowo biżuterii z tytanu, co warto mieć na uwadze, podejmując decyzję o ich zakupie.

Uroda