Jak najlepiej wykorzystać filiżanki kawy

Jak najlepiej wykorzystać filiżanki kawy

Jest kilka rzeczy, o których należy pomyśleć, szukając kawy.

Zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz pić kawę, możesz nie wiedzieć dokładnie, czego szukać. Czytaj dalej ten artykuł, aby uzyskać solidne wskazówki dotyczące kawy.jeśli pijesz kawę ze względu na zawartość kofeiny, pamiętaj, że im ciemniejsza jest kawa, tym mniej ma w niej kofeiny. Dzieje się tak, ponieważ ilość kofeiny zmniejsza się, gdy kawa jest dłużej palona. Większość ludzi ma błędne przekonanie, że jest zupełnie odwrotnie.Jeśli obawiasz się, że Twoja kawa pozostanie świeża przez dłuższy czas, staraj się nie kupować jej tak dużo za jednym razem. Wiele osób kupuje kawę luzem, ale w rzeczywistości jakość kawy zacznie się pogarszać, zanim zostanie całkowicie skonsumowana.Przechowuj kawę w pojemnikach, które nie przepuszczają powietrza. Nadmierna ekspozycja na powietrze może negatywnie wpłynąć na smak i konsystencję kawy. Nie zawracaj sobie głowy kwadratowymi plastikowymi torbami, ponieważ nie mają hermetycznego zamknięcia. Zawory na tych torebkach są zaprojektowane tak, aby wypuszczać powietrze po schłodzeniu z procesu prażenia.Zawsze przed wypiciem dowiedz się, ile kofeiny zawiera dany rodzaj kawy. Espresso niekoniecznie zawiera więcej kofeiny niż inne rodzaje kawy. Jeśli pójdziesz do kawiarni, Twój barista powinien być w stanie powiedzieć Ci, ile kofeiny dostajesz w każdym napoju, ale być może będziesz musiał przeprowadzić pewne badania na temat ziaren, których używasz, jeśli robisz własną kawę.Najlepszym sposobem na szybkie otrzymanie mrożonej kawy jest przygotowanie jej z wyprzedzeniem poprzez zaparzanie na zimno. Wiąże się to z zaparzaniem tylko fusami, wodą, drobnym filtrem i, jeśli chcesz, odrobiną mleka. Możesz to łatwo zrobić przed snem. Jak najlepiej wykorzystać filiżanki kawy

Do następnego ranka będziesz mieć orzeźwiającą mrożoną kawę, która jest gotowa do picia.Różnorodność rodzajów i smaków kawy jest nieskończona.

Nie każdy lubi ten sam rodzaj kawy, a większość uważa, że ​​istnieje wiele różnych mieszanek i smaków do wyboru. Jedni lubią łagodne smaki, inni wolą mocniejsze. Niektórzy lubią kawy smakowe, a niektóre są całkiem słodkie. Możesz też zmienić smak za pomocą śmietanek i innych dodatków.Możesz ponownie wykorzystać fusy z kawy do wielu przedmiotów. Fusy z kawy są świetne do pozbycia się zapachów czosnku i cebuli z rąk. Można ich również używać na naczyniach, które nie dają się wyczyścić przy regularnym myciu. Fusy z kawy mogą być nawet używane w ogrodzie, aby uporać się ze szkodnikami zagrażającymi Twoim roślinom.Opłucz filtr do kawy przed umieszczeniem go w ekspresie do kawy. Filtry do kawy mogą mieć włókna lub plastik po wyjęciu ich z plastikowego opakowania. Jeśli zostawisz te elementy na filtrze, wylądują one w Twojej kawie podczas parzenia.Nie musisz dawać napiwku bariście w kawiarni takim samym procentem, jak kelnerowi lub fryzjerowi. Twój fryzjer musi dokładnie zrozumieć, czego chcesz, a następnie to zrobić, a kelnerka ma wiele stolików, aby nadążyć za każdym zamówieniem. Twój barista miesza jedną filiżankę na raz, więc nie czuj się winny za mniejsze napiwki. Mimo to często wrzucaj kilka monet do słoika na napiwki.Przy odrobinie szczęścia masz teraz szersze pojęcie o tym, jak kupować kawę. Ponieważ jest tak wiele opcji, a teraz wiesz, które mogą Ci odpowiadać. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby przygotować kolejny dzbanek kawy.