Na urlop wybierz się do Kazimierza Dolnego

Na urlop wybierz się do Kazimierza Dolnego

Turyści, którzy chcą uciec od zgiełku miasta, wypocząć i zrelaksować się, mogą udać się do Kazimierza Dolnego.

Jest to malowniczo położona miejscowość nad Wisłą w województwie lubelskim. W Kazimierzu znajdziemy również szeroką ofertę domków, pokoi i pensjonatów, gdzie możemy zarezerwować noclegi w komfortowych warunkach. Z Kazimierza Dolnego jest również blisko do Puław, Bochotnicy, Janowca czy Nałęczowa, znajdziemy w tych miejscowościach wiele pięknych parków, pałace, zamki i wiele innych atrakcji turystycznych.

Na urlop wybierz się do Kazimierza Dolnego

Domki do wynajęcia w Kazimierzu Dolnym

Pobyt w Kazimierzu Dolnym z pewnością pozwoli nam się zrelaksować, wypocząć, możemy również poznać ciekawą historię tego miejsca. W Kazimierzu Dolnym znajdziemy Zamek, Basztę, rynek ze studnią, Górę Trzech Krzyży, wiele pięknych zabudowań pochodzących ze średniowiecza, kamienice i spichlerze. Nad Wisłą znajduje się bulwar, którym możemy spacerować, jeździć na rowerze, udać się do pobliskich kamieniołomów. W okolicach Kazimierza Dolnego znajdują się również wąwozy lessowe, które są idealne na spacery i wędrówki piesze.

W Kazimierzu Dolnym znajdziemy również wiele restauracji, które serwują pyszna dania. Zatem kiedy po zwiedzaniu okolic nabierzemy apetytu, możemy smacznie zjeść, wypić dobrą kawę. W całym Kazimierzu jest również wiele pensjonatów, domków i pokoi do wynajęcia, nie będziemy zatem mieli problemów ze znalezieniem noclegów. Okresowo organizowane są również jarmarki, festiwale kapel ludowych i inne ciekawe wydarzenia, w których warto wziąć udział.

Ciekawym miejscem na zakwaterowanie jest z pewnością ośrodek Moje Miejsce Kazimierz, położone między Kazimierzem Dolnym a Nałęczowem, gdzie znajdziemy wiele domków przystosowanych dla 6 osób. Z pewnością kazimierz dolny domki do wynajęcia to dobry pomysł dla całej rodziny czy grupy przyjaciół. Turyści będą mieli również do dyspozycji boiska, rowery, basen, jacuzzi, saunę, miejsce na ognisko i grilla, parking, dla dzieci znajdziemy duży plac zabaw. Jeśli lubisz odpoczynek w ciszy i spokoju, blisko natury, a także cenisz sobie prywatność, urlop w Kazimierzu Dolnym to świetne rozwiązanie.