Najlepszy sposób na zachowanie młodości i dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci

Najlepszy sposób na zachowanie młodości i dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci

Z biegiem czasu nasze ciało starzeje się, a poszczególne części tracą jędrność i swoją odporność. Upływ lat sprawia, że nasz wygląd zmienia się, a my sami zaczynamy tracić pewność siebie. Niedobór kolagenu to jeden z najczęstszych powodów wypadania włosów, powstawania zmarszczek oraz kruchości i łamania paznokci. Warto wiedzieć, w jaki sposób zahamować negatywne skutki upływu czasu i przywrócić swemu ciału młodość i długowieczność. W tym artykule opowiem o tym, w jaki sposób pozyskać kolagen dla swojego organizmu. Sprawdzimy również, w jaki sposób bezpiecznie suplementować witaminy, białka i inne mikroelementy. Na koniec powiemy, kto powinien suplementować kolagen oraz jaka jest zalecana dawka. 

Czy suplementacja kolagenu może pozytywnie wpływać na nasz organizm? 

Wiele osób zastanawia się nad dostarczaniem do swojego organizmu witamin, mikroelementów, pożądanych białek oraz związków chemicznych w dodatkowy sposób. Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdzie zaczynamy odczuwać niedobór poszczególnych elementów.  Najczęściej wiąże się to z osłabieniem ciała, wypadaniem włosów, łamliwością paznokci i kości czy problemami ze skórą. Rozwiązaniem tych problemów może być odpowiedzialna suplementacja, która w określonym czasie pozwoli nam uzupełnić braki i wrócić do dobrej dyspozycji. Więcej na ten temat można przeczytać na https://arkazdrowia.pl/kolagen-recepta-na-zdrowie-i-mlodosc/, gdzie znajdziemy wiele porad i ciekawostek. Wracając jednak do faktów, należy się zastanowić, czym jest suplementacja oraz w jaki sposób odpowiedzialnie ją stosować. 

W tym artykule szczególnie chcemy zająć się problemami skóry, włosów i paznokci. Głównym elementem w naszym organizmie, który odpowiada za te części ciała, jest białko. „suplementacja kolagen” to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w sieci. Każda kobieta chce bowiem cieszyć się młodością i swoim naturalnym pięknem możliwie jak najdłużej. Przyswajanie tego białka dzięki odpowiedniej diecie i suplementacji może nam w tym pomóc. Sprawdźmy, jak zdrowo i odpowiedzialnie zadbać o swój organizm. 

Suplementacja kolagen – jak robić to odpowiedzialnie?

Chcąc zadbać o swoje zdrowie i urodę, nie należy popadać w skrajność. Pierwszym krokiem do odpowiedzialnej suplementacji jest stosowanie się do zaleceń producenta. Przed rozpoczęciem zażywania określonego preparatu, należy dokładnie przeczytać ulotkę lub skonsultować się z lekarzem. Pamiętajmy, że wszystko, co robimy w naszym życiu, musi dziać się w odpowiednim czasie. Nie można bez żadnych konsekwencji przyspieszyć procesów w naszym organizmie. Przekroczenie zalecanej dawki może więc przynieść nam więcej szkód niż korzyści. W przypadku kolagenu najczęściej mówi się o 4-5 gramach dziennie. Taka ilość wystarczy, by w określonym czasie uzupełnić braki i zadbać o swoje ciało. Pamiętajmy, że jej przekroczenie może powodować szereg negatywnych skutków. Dbajmy więc o swoje zdrowie odpowiedzialnie i stosujmy się do zaleceń producentów. „Suplementacja kolagen”, to sformułowanie, które bardzo często możemy znaleźć w sieci. Chcąc odpowiedzialnie przyjmować witaminy i białko do naszego organizmu powinniśmy wybierać suplementy od sprawdzonych producentów.

Suplementacja kolagen – kto powinien ją stosować? 

Przed rozpoczęciem suplementacji warto się zastanowić czy aby na pewno jej potrzebujemy. Ilość kolagenu w organizmie określa się dzięki badaniu ICTP, czyli „C-końcowy telopeptyd kolagenu typu I”. Wykonuje się je z krwi najczęściej przy podejrzeniu nowotworu, problemów z tarczycą czy osteoporozą. Jeżeli nie mamy możliwości go wykonać to najłatwiej zauważyć braki kolagenu poprzez obserwację własnego ciała. Główne objawy to słabe i wypadające włosy, łamliwe paznokcie i kości oraz problemy skórne. 

Suplementację powinny również rozpocząć kobiety, które ukończyły 25 lat i zmagają się z cellulitem, rozstępami i suchą skórą. Przyjmowanie kolagenu zaleca się również sportowcom i osobom aktywnym fizycznie. Białko pomaga zbudować masę mięśniową oraz przyspiesza regenerację organizmu po treningu. Nic więc dziwnego, że „suplementacja kolagenem” to hasło, które często możemy usłyszeć na siłowni. Odpowiedzialne przyjmowanie tego białka może mieć również pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy i zalecane jest osobom cierpiącym na nadciśnienie. Pamiętajmy, że w każdym z tych przypadków liczy się przede wszystkim nasze odpowiedzialne podejście do zażywanych suplementów. Stosujmy je zgodnie z zaleceniami producentów i zawsze czytajmy dołączone do nich ulotki, by nie przekroczyć dziennej dawki. 

Uroda