Uczyń swój ogród zdrowym miejscem na stres

Uczyń swój ogród zdrowym miejscem na stres

Musisz mieć pewną wiedzę na temat tego, czego szukać i oczekiwać od ekologicznego ogrodu.

Musisz wiedzieć, jakie zasoby są dla Ciebie dostępne i kto może udzielić odpowiedzi na pytanie, czego potrzebujesz do swojego ekologicznego ogrodu. Poniższe wskazówki pomogą Ci zacząć.Z samego rana zbieraj owoce i warzywa. Poranne zbiory zapewnią, że twoje produkty będą miały maksymalną wilgotność. Ponadto, jeśli zbierzesz rano, da ci to szansę na zjedzenie tych produktów tego dnia, kiedy są one u szczytu świeżości.Rośliny potrzebują miejsca do wzrostu. Upakowanie zbyt wielu roślin blisko siebie sprawi, że będą konkurować o zasoby, a następnie albo jedna roślina zginie, albo obie rośliny będą rosły w znacznie gorszych warunkach. Wskazane jest zbadanie całej rośliny i przyjrzenie się, jak głęboko i jak daleko powinny być uprawiane rośliny.Jeśli lubisz mieć dużo kolorów w swoim ogrodzie, ale chcesz mieć poczucie ciągłości, najlepszym sposobem na osiągnięcie tego efektu jest konsekwentne stosowanie dwóch kolorów we wszystkich nasadzeniach. Gdy spojrzysz na swój ogród, Twoje oczy przyciągnie ciągłość koloru, a widok będzie bardziej zharmonizowany ze zmysłami.Zużyte fusy z herbaty i kawy są dobrymi wzbogacaczami gleby. Zarówno fusy z kawy, jak i herbaty są świetnymi dodatkami, gdy trzeba podnieść kwasowość gleby. Jeśli twoja gleba ma zrównoważone pH, dodanie herbaty i kawy jest dobre, ponieważ kwiaty takie jak rododendrony i azalie oraz owoce, takie jak jagody, doceniają glebę, która jest kwaśna. Możesz wkopać ziemię w ziemię przed zasadzeniem ogrodu lub raz w tygodniu trochę spryskać istniejące rośliny.Możesz używać naturalnych odpadów w swoim domu, aby przynieść korzyści swoim roślinom. Na przykład rośliny preferujące glebę o wysokiej kwasowości uwielbiają ściółkę zmieszaną z fusami kawy. Cynamon może być stosowany jako naturalny środek grzybobójczy do roślin doniczkowych. Uczyń swój ogród zdrowym miejscem na stres

I oczywiście istnieją niezliczone korzyści z domowego kompostu.Istnieje wiele typowych artykułów gospodarstwa domowego, które można z powodzeniem wykorzystać w ogrodzie.

Spróbuj użyć taśmy klejącej, aby usunąć mszyce z liści zaatakowanych roślin. Owiń taśmę wokół dłoni lepką stroną na zewnątrz i dociśnij ją do liści, aby usunąć mszyce. Do tego zadania można również użyć wałka do kłaczków.Miej oko na swoje lilie. Niestety lilie są podatne na choroby wirusowe, takie jak mozaika lilii. Jeśli możesz, kup żarówki, które są gwarantowane jako „wolne od wirusów”. W okresie wegetacyjnym zwracaj szczególną uwagę na mszyce, które rozprzestrzeniają chorobę. Pamiętaj o spryskaniu mydłem owadobójczym już przy pierwszym ich pojawieniu się.Jeśli stwierdzisz, że Twój ogród produkuje więcej warzyw, niż możesz zjeść, możesz spróbować znaleźć przepisy, które wymagają produktów na różnych etapach dojrzałości. Na przykład, jeśli przewidujesz, że będziesz mieć więcej dyni, niż potrzebujesz, możesz zebrać kwiaty dyni. To sprawia, że ​​Twój ogród jest bardziej zróżnicowany w swoich ofertach, którymi możesz się cieszyć.Aby łatwiej było dostrzec chwasty, posadź wszystkie kwiaty w linii prostej. Bardziej nietypowy układ może być ciekawy wizualnie, ale daje chwastom mnóstwo miejsc do ukrycia. Prostota ogrodu sprawi, że chwasty i choroby będą łatwiejsze do zlokalizowania i łatwiejsze do pozbycia się.Jak widzieliście w powyższych wskazówkach, istnieje wiele wiedzy, którą można zdobyć przed rozpoczęciem uprawy własnego ogrodu ekologicznego i to właśnie ta wiedza może pomóc w jego pomyślnym rozwoju. Rób, co musisz, aby dowiedzieć się, czego potrzebujesz i co musisz zrobić, aby mieć udany ekologiczny ogród.