Wytrzymałe węże hydrauliczne do różnego typu maszyn

Wytrzymałe węże hydrauliczne do różnego typu maszyn

Różnego typu węży hydraulicznych znajdują zastosowanie w bardzo wielu urządzeniach, w bardzo różnych branżach.

Znajdziemy je w maszynach budowlanych, w samochodach, przemyśle. Służą one do transportowania oleju, który pod ciśnieniem pozwala na wprawienie w ruch maszyn i urządzeń. Najczęściej spotykamy węże giętkie, dzięki temu maszyny mogą poruszać się, dobrym przykładem może być koparka która porusza swoją łyżką podczas wykonywania pracy. Węże hydrauliczne dostosowują się do danego kształtu, dzięki temu olej może być odpowiednio podawany także w ruchu. Wąż hydrauliczny powinien być bardzo wytrzymały, w zależności od warunków pracy, określa się różnego rodzaju normy, ciśnienie, temperatury na którą musi być wytrzymały. Dodatkowo zwracamy uwagę na złączki, które łączą konkretne elementy z wężem, jak również uszczelki. W systemach hydraulicznych z wysokim ciśnieniem, muszą być wykonane z bardzo odpornych materiałów, trzeba także pamiętać o amplitudzie temperatury jaka występuje na zewnątrz oraz w środku przewodu. Wytrzymałe węże hydrauliczne do różnego typu maszyn

Oczywiście w czasie pracy węże mogą ulegać uszkodzeniom, otarciom dlatego też często stosuje się specjalne wzmocnienie, może być to siatka metalowa często wykorzystywanych jest kilka warstw ochronnych.

Oczywiście węże powinny być także plastyczne dlatego też mszą spełniać określone normy. Często jest to tworzywo sztuczne termoplastyczne stosowane są także różnego rodzaju gumy, złączki najczęściej wykonane są z metalu nierdzewnego, możemy spotkać także różne rodzaje powłok. W przypadku oplotów można wyróżnić oploty stalowe, tekstylne, wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. W przypadku uszkodzenia musimy wymienić przewód hydrauliczny, wówczas dobieramy go odpowiednio do warunków w jakich będzie pracował, warto zwrócić uwagę na rodzaj oleju, jego lepkość, maksymalne temperatury i ciśnienia. W przypadku maszyn które się poruszają musi posiadać odpowiedni promień zgięcia, zwracamy także uwagę na certyfikaty, zgodność z różnego rodzaju normami i standardami. W przypadku kiedy nasz wąż jest uszkodzony i nie możemy już kupić nowego, ponieważ nie jest już produkowany możemy wówczas zlecić zakuwanie węży hydraulicznych specjalistycznej firmie, która będzie mogła wykonać identyczny przewód do naszych potrzeb. Oczywiście będzie musiał on przejść wszystkie testy ciśnieniowe, aby mógł zostać dopuszczony do pracy w urządzeniu.