Czy herbata miętowa jest dobra dla zdrowia?

Czy herbata miętowa jest dobra dla zdrowia?

Wiele osób bardzo lubi herbatę miętową, smaczną oraz aromatyczną. Jest to doskonały napar na gorące dni – gasi pragnienie i jest doskonały dla każdego. Listki mięty dodaje się do deserów i lodów, aby nadać im piękny zapach. Na co pomaga herbata miętowa? Jest doskonała na trawienie, kaszel, sen oraz na stres. Takie właściwości posiada ta smakowita herbatka. Smaczna jest herbatka pita na zimno lub gorąco.

Jak przyrządzić herbatę miętową?

Najlepiej jest wziąć czubatą łyżkę świeżych lub suszonych liści mięty, zalać ją szklanką wrzątku i zaparzać przez pięć minut. Później przecedza się ją i otrzymuje się słomkowy, smakowity napar. Smaczna jest bez cukru, ale niektórzy lubią dodać do niej cytrynę lub łyżeczkę ksylitolu, cukru, stewii czy miodu. Taki napar posiada smak oraz niezapomniany aromat. Można ją pić godzinę przed jedzeniem, aby poprawić proces trawienia. Miętą można płukać gardło albo jamę ustną. Efekt na pewno będzie doskonały.

Bogactwo składników

Mięta bogata jest w olejki eteryczne, kwasy organiczne, flawonoidy, garbniki, prowitaminę A, witaminę C, potas, wapń. Znajdują się w niej także magnez, żelazo oraz cynk.

Dlaczego ludzie piją miętę?

Odpowiedź jest prosta – ponieważ posiada wiele cennych właściwości: pobudza apetyt, wspomaga trawienie, działa rozkurczowo, redukuje nudności, ogranicza wzdęcia, przyśpiesza przemianę materii, leczy czkawkę, zmniejsza chęć podjadania słodyczy, pomaga na wątrobę oraz odświeża oddech. Napar znany jest od lat i nadal używany z uwagi na jego liczne i bardzo pomocne właściwości. Jedni piją tę herbatkę dla smaku, a inni z uwagi na jej bardzo dobre właściwości. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Smak i aromat tej herbatki to jest to, co każdemu odpowiada. Listek mięty oraz plasterek cytryny dodane do zimnej wody nadają jej wspaniały aromat, godny królów. Jakość takiego napoju jest dobra, jest on naturalny, o wiele lepszy od sztucznych napojów różnych firm. Mięta to natura, smak oraz aromat. Warto mieć nawet gotową miętową herbatę w domu. Nie jest tak dobra, jak mięta w listkach, ale działanie będzie identyczne.

Pozostałe Zdrowie