Jak zapobiegać pojawianiu się przebarwień słonecznych

Jak zapobiegać pojawianiu się przebarwień słonecznych

Jeśli masz skórę wrażliwą, skłonną do alergii oraz przebarwień, przed wyjściem z domu zawsze nakładaj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem na wszystkie odsłonięte części ciała i aplikuj kosmetyk tak często, jak to konieczne.

Unikaj ekspozycji między 10 rano a 16 po południu, kiedy promienie słoneczne są najsilniejsze. Noś okulary przeciwsłoneczne i kapelusz z szerokim rondem, aby chronić oczy i twarz przed słońcem, a na usta nakładaj balsam do ust z filtrem przeciwsłonecznym.

Jak zapobiegać pojawianiu się przebarwień słonecznych

Kosmetyki wybielające i redukujące przebarwienia skóry

Jeśli masz wrażliwą skórę, upewnij się, że filtr przeciwsłoneczny nie zawiera parabenów ani substancji zapachowej. Na etykiecie należy również poszukać takich sformułowań, jak hipoalergiczny, przebadany dermatologicznie, nie zatyka porów. Niezależnie od tego, czy kosmetyk zawiera filtry syntetyczne czy mineralne, produkty przeciwsłoneczne są bezpieczne i ogólnie dobrze tolerowane. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, najpierw przetestuj produkt na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna.

Skazy, blizny i ciemne przebarwienia po ekspozycji na słońce mogą goić się i zniknąć po kilku tygodniach do sześciu miesięcy. Natychmiastowe leczenie blizn i przebarwień na twarzy obejmuje stosowanie makijażu mineralnego i kremów przeciwsłonecznych, aby uniknąć dalszych uszkodzeń słonecznych i przebarwień. Można również wypróbować kosmetyki wybielające, które pomagają rozjaśnić przebarwienia i wyrównują koloryt skóry. Poszukaj produktów zawierających dwutlenek krzemu i miód wymienione jako składniki, ponieważ pomagają zredukować blizny. Do rozjaśniania kolorytu przebarwień można również stosować witaminę C, dlatego kupując kremy i środki nawilżające do twarzy warto zwrócić uwagę, czy zawierają one ten składnik. Witamina C działa lepiej w połączeniu z innymi składnikami rozjaśniającymi, takimi jak soja i lukrecja.

Skuteczne kosmetyki rozjaśniające przebarwienia kupisz online na stronie https://novaclear.eu/produkty-whiten/. Noś również codziennie krem przeciwsłoneczny i nakładaj go 15 minut przed wyjściem, aby zapobiegać pojawianiu się nowych plam, blizn i przebarwień.

Uroda