Na czym polega terapia krzyżowa i czy jest skuteczna?

Na czym polega terapia krzyżowa i czy jest skuteczna?

Terapia czaszkowo – krzyżowa lub krzyżowa jest odłamem osteopatii polegającym na delikatnym manipulowaniu i uciskaniu punktów na ciele. Znajdują się one głównie na czaszce, ale pojedyncze znajdziemy również na miednicy, przeponie, klatce piersiowej czy też kości krzyżowej. Terapia krzyżowa pozwala na rozluźnienie struktur łącznotkankowych oraz uregulowanie rytmu i przepływu płyny mózgowo – rdzeniowego, które wpływają na kondycję i zdrowie fizyczne oraz psychiczne człowieka. Przekonaj się na czym dokładnie polega ten rodzaj terapii i czy tak naprawdę jest ona skuteczna.

Na czym polega terapia czaszkowo – krzyżowa?

Omawiana w niniejszym artykule terapia czaszkowo krzyżowa kurs, ma na celu przywrócenie równowagi całego organizmu oraz uwolnienie pacjenta od schorzeń, zarówno natury somatycznej jak i psychicznej. Polega ona na delikatnych masażach i uciskaniach odpowiednich obszarów na czaszce w celu poprawy ruchomości jej kości, zrównoważenia aktywności centralnego układu nerwowego oraz wyregulowania rytmu płynu mózgowo – rdzeniowego. Efektem zabiegu jest przywrócenie stanu równowagi psycho – fizycznej oraz podbudowanie samopoczucia pacjenta.

Ogromną zaletą tego rodzaju terapii jest jej holistyczne oddziaływanie na organizm. Może więc być ona ratunkiem zarówno w przypadku chorób natury somatycznej jak i psychicznej. Wśród najpowszechniejszych wskazań do przeprowadzenia terapii krzyżowej można wymienić:

• bóle głowy nieustalonego pochodzenia,

• częste problemy z zatokami,

• dysfunkcje dotyczące wzroku i słuchu,

• problemy ze zgrzytaniem zębami lub zmiany w obrębie kości żuchwy,

• zaburzenia koncentracji lub problemy ze snem,

• porażenie nerwu twarzowego,

• nerwica, stany lękowe i depresyjne,

• autyzm,

• choroba Parkinsona,

• schorzenia w obrębie układu kostno – stawowego.

Jak wygląda zabieg w terapii czaszkowo – krzyżowej?

Pierwszy zabieg z zakresu terapii krzyżowej zawsze poprzedzony jest wnikliwym wywiadem lekarskim dotyczącym schorzeń i odczuć pacjenta. Następnie terapeuta pozwala pacjentowi położyć się wygodnie i w tej pozycji sprawdza przepływ oraz rytm płynu mózgowo – rdzeniowego oraz napięcie struktur miękkotkankowych. W tego rodzaju terapii niezwykle istotna jest siła nacisku dłoni terapeuty, która powinna być delikatna ale stanowcza. Nacisk ten określa się jako 5 gramowy. Istotne jest tu także zapewnienie pacjentowi miłej i intymnej atmosfery pozbawionej lęku czy stresu. Ważne, by pacjent dobrze czuł się w towarzystwie terapeuty i był otwarty na zmiany. Zabieg terapii czaszkowo – krzyżowej powinien trwać około 60 minut a w przypadku dzieci czas ten można skrócić.

Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia tego rodzaju terapii znajdują się głównie krwotoki i urazy w obrębie kości czaszki a także ciąża zagrożona, jaskra, zmiany zakrzepowe oraz tętniaki mózgu.

Wyjątkowa siła zabiegu Access Bars

Jednym z niezwykłych zabiegów w obrębie czaszkowo – krzyżowym jest Access Bars prowadzony przez Maję Lesińską, założycielkę firmy Natural Flow (natural-flow.pl) i certyfikowanego terapeutę czaszkowo – krzyżowego. Ten wyjątkowy, energetyczny zabieg polega na delikatnym uciskaniu 32 punktów na głowie. W miejscach tych gromadzą się wszystkie negatywne emocje, żale i emocje pacjenta, które zostają zniwelowanie właśnie przez działania terapeuty. Już jedna sesja Access Bars pozwala na uwolnienie się od napięć, bólu i dyskomfortu, które sterują naszym życiem i nie pozwalają osiągać sukcesu. Access Bars to zabieg, który działa nie tylko na naszą sferę psychiczna ale i pozwala pozbyć się napięcia fizycznego i zmniejsza dolegliwości bólowe. Jest to również świetna terapia wspomagająca w trakcie leczenia różnego typu złożonych schorzeń, która pozwala oderwać myśli od złych odczuć i poczuć się lepiej w swoim ciele.

Uroda