Osocze bogatopłytkowe – eliksir młodości z Twojej krwi

Osocze bogatopłytkowe – eliksir młodości z Twojej krwi

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z własnej krwi, która ma silne właściwości regenerujące i odmładzające, dlatego od pewnego czasu chętnie wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem bezpiecznym i niezwykle skutecznym. Co warto o niej wiedzieć?

Jak pozyskuje się osocze bogatopłytkowe? Jakie ma właściwości?

Preparatem wykorzystywanym w tym zabiegu jest własna, poddana odpowiedniej obróbce krew pacjenta. Dlatego ostrzykiwanie osoczem uznawane jest za jeden z najbardziej naturalnych sposobów na usunięcie zmarszczek, cieni pod oczami i poprawę napięcia skóry

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi z żyły łokciowej (około 60 ml), jak podczas pobierania krwi do badań laboratoryjnych. Krew od razu trafia do zamkniętego systemu, nie ma więc kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Przed zastosowaniem jej w zabiegu, zostaje odwirowana, co pozwala na uzyskanie skoncentrowanego osocza bogatopłytkowego charakteryzującego się wysoką zawartością płytek krwi. Ostateczny preparat pozbawiony jest m.in. czerwonych krwinek. Skóra nie jest więc ostrzykiwana „czystą krwią”, ale przezroczystym osoczem o lekko żółtym zabarwieniu.

Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego jest bardzo prosty. Pod wpływem iniekcji w skórze gromadzą się trombocyty (płytki krwi), które mają za zadanie „zamknięcie” przerwy w naturalnej barierze ochronnej. Wysokie stężenie płytek krwi podanych dokładnie w okolicę uszkodzenia skóry, powoduje, że procesy odnowy przyspieszają i stają się wielokrotnie bardziej efektywne niż podczas „zwykłego” skaleczenia. Trombocyty wydzielają kluczowe dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które stymulują komórki naskórka do regeneracji i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Jak działa „wampirzy lifting”, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Ponieważ w zabiegu wykorzystuje się krew pacjenta, zyskał on nazwę „wampirzego liftingu”. Tymczasem przebieg zabiegu nie różni się bardzo od zwykłej mezoterapii igłowej – poza tym, że zamiast koktajlu witaminowego czy kwasu hialuronowego w skórę wstrzykuje się osocze. W warszawskiej Klinice Miracki zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego znajdziesz pod nazwami: Angel System lub Magellan. Zabiegi te polecane są nie tylko w celu odmładzania skóry i usuwania wyraźnych efektów starzenia. Terapia osoczem bogatopłytkowym sprawdza się również w profilaktyce anti-aging.

Odwirowany preparat podawany jest w formie wielu drobnych nakłuć. Jest to zabieg iniekcyjny, dlatego powinien być wykonywany przez lekarza. Mezoterapia osoczem na twarz jest mało bolesna, jednak może powodować dyskomfort związany z ukłuciami. Na życzenie pacjenta wykonuje się znieczulenie miejscowe – skorzystaj z niego, jeśli źle znosisz zastrzyki.

Osocze bogatopłytkowe silnie stymuluje skórę do przebudowy, zwiększając ukrwienie oraz stymulując tworzenie się nowych włókien kolagenowych. Efektem tych procesów jest poprawa elastyczności skóry, wyrównanie kolorytu oraz zwiększenie zdolności do utrzymywania długotrwałego nawilżenia.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym nie wymaga powtórzeń. Już po jednej sesji wyraźnie wygładza się skóra, spłycają się zmarszczki, a twarz wydaje się wyraźnie odmłodzona i odświeżona. Efekty stopniowo wzmacniają się w ciągu kilku tygodni i utrzymują się przez wiele miesięcy. Dla podtrzymania pozytywnych rezultatów zaleca się powtarzanie zabiegu 1-2 razy w roku – dzięki temu utrzymamy skórę w dobrej kondycji i opóźnimy procesy starzenia.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Uroda Zdrowie