Powiększanie biustu implantami – czy warto?

Powiększanie biustu implantami – czy warto?

Kształtny i jędrny biust może być jednym z największych atutów kobiety, dlatego operacje powiększania piersi cieszą się obecnie niesłabnącym powodzeniem. Istnieją dwie metody stosowane przy plastyce biustu: powiększanie przy użyciu implantów lub własnej tkanki tłuszczowej.

Metody powiększania biustu

Niestety w przypadku powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu istnieje wiele ograniczeń, które dyskwalifikują kobiety do wykonania tego zabiegu. Operacja tego typu wykonywana jest jedynie u kobiet o niedużym i jędrnym biuście, posiadających przy tym sporo tkanki tłuszczowej na brzuchu. Oznacza to, że kobiety szczupłe oraz posiadające obwisłe piersi nie mogą skorzystać z tego rodzaju plastyki.

Alternatywą w takiej sytuacji jest powiększanie biustu implantami, które można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej w Całej Polsce. Jednym z takich miejsc jest Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna, znajdująca się na ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484). Tego rodzaju zabieg może być wykonywany u każdej kobiety, bez względu na stan biustu i sylwetkę. Jak wygląda tego typu zabieg i jak się do niego przygotować przeczytasz poniżej.

Jak wygląda zabieg z użyciem implantów?

Istnieje kilka technik wprowadzania implantu pod skórę. Najpopularniejsza z nich to wykonanie nacięcia pod piersią. Jest to technika bezpieczna i dodatkowo umożliwiająca wprowadzenie do piersi nawet na prawdę dużych implantów.

Kolejna technika polega na wykonaniu nacięcia pod pachą przy użyciu endoskopu. Również w tym przypadku nie ma obaw o bezpieczeństwo pacjentki w trakcie i po zabiegu a blizna pozabiegowa jest niezwykle mała, jednak wiąże się to ze znacznym podwyższeniem kosztów operacji.

Ostatnia z technik polega na wykonaniu nacięcia przy brodawce. Jest to najbardziej ryzykowna z technik, ponieważ stwarza konieczność przecięcia gruczołów sutkowych co może prowadzić do utraty wrażliwości w sutkach.

Z czego składają się implanty piersi?

Implanty piersi to nic innego jak silikonowe wkładki wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną, charakteryzujące się różna fakturą i rozmiarem. Z uwagi na to, że implanty przemieszczają się w piersiach w trakcie codziennego użytkowania o doborze odpowiedniego rodzaju w dużej mierze decyduje styl życia pacjentki oraz jej wymagania co do finalnego efektu operacji. W przypadku kobiet, które pragną zwiększenia objętości górnej części biustu najlepszym wyborem będą implanty okrągłe. Z kolei pacjentki, które pragną naturalnego efektu i lekkiego powiększenia powinny zdecydować się na implanty profilowane.

Ciekawa opcją są również niezwykle nowoczesne implanty Mentor Memory Gel, charakteryzujące się dużo większą elastycznością niż standardowe implanty oraz wypełnieniem z żelu zapamiętującego kształt. Dzięki temu implant nie marszczy się podczas codziennych zajęć i cały czas pozostaje sprężysty.

Kobieta przed operacją powiększania biustu w Gdyni

Przygotowanie do zabiegu

Powiększanie biustu implantami to operacja jak każda inna, dlatego przed jej wykonaniem należy się odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem będzie wykonanie najpotrzebniejszych badań krwi na 2 tygodnie przez zabiegiem: morfologii, INR, APTT, TSH, Anty-HCV, Ag-HBS, mocznika, kreatyniny, elektrolitów oraz glukozy. Niezbędne będzie również podstawowe badanie moczu, oznaczenie grupy krwi, EKG oraz rentgen klatki piersiowej.

Bardzo ważnym zaleceniem jest również nie przyjmowanie Aspiryny ani jej pochodnych na 2 tygodnie przed operacją. W przypadku pacjentek mających skłonność do występowania opryszczki zaleca się przyjmowanie leków jej zapobiegającej na około tydzień przed operacją.

Rekonwalescencja po zabiegu

Główną obawą pacjentek poddających się powiększaniu piersi jest ból pozabiegowy. Niestety, tak jak w przypadku każdej interwencji chirurgicznej na nasze ciało nie da się go uniknąć. Implant wprowadzany jest zazwyczaj pod mięsień, rozciągając przy tym tkanki i powodując dyskomfort i ból. Na szczęście stan ten całkowicie łagodzą doustne środki przeciwbólowe a same nieprzyjemne odczucia mijają dosyć szybko.

Wśród zaleceń pozabiegowych możemy wymienić bezwzględne noszenie biustonosza uciskowego oraz zabiegi pielęgnacyjne w obrębie blizny pozabiegowej, które powinny być podjęte po około 3 tygodniach od powiększania biustu implantami. Ważny jest również systematyczny masaż i powstrzymanie się od aktywności fizycznej w czasie od 4 do 6 tygodni od zabiegu.

Uroda Zdrowie