Rezonans magnetyczny – w jakiej przychodni?

Rezonans magnetyczny – w jakiej przychodni?

Rezonans magnetyczny jest bezbolesnym i specjalistycznym badaniem wykorzystującym pole magnetyczne i fale radiowe.

Dzięki niemu aparatura pozyskuje obraz narządów wewnętrznych i tkanek pacjenta. Jest on stosowany do wykrywania wielu schorzeń oraz chorób i co najważniejsze cechuje się on większą precyzją niż tomografia komputerowa.

Wielu pacjentów odczuwa pewną niepewność przed badaniem rezonansem magnetycznym. Wiąże się ona przede wszystkim z obawą przed zamkniętą przestrzenią tunelu, w którym dokonywany jest skan danego obszaru naszego ciała. Mimo że, pacjent ma stały kontakt z lekarzem poprzez specjalny mikrofon, to wielu badanych niechętnie podejmuje się badania RM. Oczywiście ważne jest, gdzie udamy się na rezonans i czy zapewnione są tam należyte warunki.

Badanie rezonansem magnetycznym przez NFZ

Rezonans magnetyczny NFZ to badanie wykonane w placówkach medycznych, które objęte są publicznym pakietem Narodowej Służby Zdrowia. Dzięki temu to badanie umożliwione jest każdemu pacjentowi, któremu wcześniej przypisano je w formie skierowania i który jest uprawniony do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Niestety z racji dużej liczby pacjentów, chcących poddać się badaniu rezonansem magnetycznym, kolejka do tego badania zazwyczaj jest duża, co wiąże się z odległymi terminami.

Badanie rezonansem magnetycznym w prywatnej klinice

Badanie RM w prywatnych klinikach medycznych jest bardzo łatwym i dogodnym sposobem na sprawdzenie jakości funkcjonowania naszego organizmu. Szczególnie jeśli pacjent zdecyduje się na Centra Medyczne Medyceusz.

Badania diagnostyczne wykonywane przez tę klinikę jest badaniem mającym znamiona najwyższego profesjonalizmu i troski o pacjenta. Precyzja pomiaru, jakość badania, a także dogodna atmosfera sprawiają, że wielu pacjentów decyduje się na usługi Centrów Medycznych Medyceusz.

Rezonans magnetyczny z metalowymi implantami

Wiele klinik lub przychodni wśród swoich zaleceń kierowanych do pacjentów przed badaniem ich rezonansem umieszcza to, które mówi o tym, że nie powinien mieć on żadnych metalowych przedmiotów w tym znajdujących się w ich ciele metalowych implantów. Powodem tego, jest zaburzanie pola magnetycznego przez wszelkie metalowe elementy. Natomiast Centra Medyczne Medyceusz są miejscem, w którym pacjenci, którzy mają metalowe implanty, mogą wykonać badanie rezonansem magnetycznym.

Angiografia bez kontrastu

Badanie angiograficzne w wielu przychodniach jest przeprowadzanie przy użyciu kontrastów. Natomiast Centra Medyczne Medyceusz oferują angiografię aorty oraz kończyn dolnych bez konieczności podania go pacjentowi.

Zdrowie