Jak pielęgnować skórzane wnętrza samochodów

Jak pielęgnować skórzane wnętrza samochodów

Skórzane wnętrza od wielu lat są podstawą w samochodach z wyższej półki, skórę znajdziemy na kierownicach, siedzeniach i deskach rozdzielczych pojazdów premium wielu znanych marek.

Skóra jest trwała i łatwiejsza do czyszczenia w porównaniu z tapicerką materiałową, dodatkowo pięknie wygląda przez wiele lat przy odpowiedniej pielęgnacji.

Jak pielęgnować skórzane wnętrza samochodów

Zadbana tapicerka skórzana wygląda pięknie i elegancko

Skórzane wnętrze jest podstawą w większości samochodów z wyższej półki i jest opcjonalnym ulepszeniem w przypadku wielu marek samochodów średniej klasy, ponieważ oferuje bardziej ekskluzywny wygląd i wrażenia w porównaniu do tkanin i tekstyliów ze sztucznej skóry. Chociaż skóra jest materiałem naturalnym, skóra stosowana we wnętrzach samochodów ma syntetyczną przezroczystą powłokę, która pomaga ją chronić i ułatwia czyszczenie. Skórzane wnętrza są bardzo trwałe, skórę można łatwo wyczyścić, a rozlane płyny są mniej podatne na nasiąkanie i plamienie powierzchni.

Skóra wygląda błyszcząco i tłusto, gdy się zabrudzi i wymaga regularnego czyszczenia odpowiednimi środkami, może również z czasem pękać i blaknąć, jeśli nie jest odpowiednio konserwowana. W podobny sposób pielęgnuje się zamsz i skóry syntetyczne. Wybrany preparat najlepiej jest delikatnie wcierać miękką szczotką i wycierać ściereczką z mikrofibry. W przypadku skórzanych wnętrz należy zastosować uszczelniacz, impregnat, aby utrzymać powierzchnie w czystości i chronić przed uszkodzeniami. Ponieważ skóra ma syntetyczną, bezbarwną powłokę na wierzchu, odżywka do skóry nie jest wymagana, chyba że skóra się postarza.

Na stronie znajdziesz produkty dedykowane do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki skórzanej https://detailingstore.pl/47-tapicerka-skorzana. Skóra jest bardziej trwałą powierzchnią niż sztuczne odpowiedniki i tkaniny materiałowe, może się jednak zużywać, jeśli nie chronimy odpowiednio jej powierzchni. Zużyta skóra może blaknąć i pękać, ale jest łatwiejsza do naprawy niż inne rodzaje tapicerek. Jeśli planujesz utrzymać samochód przez wiele lat, skóra na fotelach jest prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli masz zupełnie nowy samochód, skórzaną tapicerkę należy starannie pielęgnować, aby zachować jej stan i zapobiec pękaniu.

Zdrowie