Masaż, który naprawdę przynosi korzyści

Masaż, który naprawdę przynosi korzyści

Znajomość podstawowych technik masażu może być pomocna w wielu różnych sytuacjach.

To sprytna umiejętność, która może naprawdę złagodzić stres! W przypadku poważniejszych schorzeń odpowiednią fizykoterapię powinien przeprowadzić profesjonalista. Mniej poważne schorzenia można leczyć, korzystając z poniższych wskazówek.Po masażu wypij dużo wody, aby usunąć toksyny z organizmu. Kiedy masz masaż, toksyny są uwalniane do twojego ciała i muszą zostać usunięte. Pijąc co najmniej dwie litry wody zaraz po masażu, toksyny zostaną usunięte. Jeśli nie wypijesz wymaganej ilości wody, możesz odczuwać sztywność i ból podczas masażu.Upewnij się, że osoba, której masujesz, jest wygodnie zamontowana. Najlepiej byłoby użyć stołu do masażu lub przynajmniej wygodnej maty. Jeśli nie masz tego sprzętu, poproś osobę o położenie się na wygodnej kanapie lub materacu podtrzymującym. Upewnij się, że ich głowa jest odpowiednio podparta.Podczas masażu upewnij się, że używasz odpowiedniej siły nacisku. Jest to delikatna równowaga między używaniem zbyt dużego nacisku, a niewystarczającym. Poświęć trochę czasu na praktykę. Zapytaj osobę, której wykonujesz masaż, czy używasz jej za dużo, czy za mało. Ich opinie powinny dyktować wielkość nacisku, którego używasz.Nie wstawaj od razu po masażu, zwłaszcza przy głębokim masażu tkanek. Większość ludzi doświadczy napadów zawrotów głowy lub uczucia oszołomienia, jeśli ciało nie zdąży przetworzyć zabiegów masażystki. Zrelaksuj się jeszcze trochę i pozwól swojemu ciału się uregulować, zanim wrócisz do swojego dnia.Kiedy wykonujesz masaż, staraj się nie używać w kółko tego samego pociągnięcia. To może sprawić, że całe doświadczenie będzie przyziemne, ponieważ chcesz wprowadzić jak najwięcej zmian podczas sesji. Zmień swoją technikę, ruch i siłę nacisku na plecy, szyję i uda.Zatrzymaj swoje myślenie. Masaż, który naprawdę przynosi korzyści

Jednym z najtrudniejszych, a jednocześnie niezbędnych elementów, aby jak najlepiej wykorzystać masaż, jest rozluźnienie stanu psychicznego.

Spróbuj zacząć robić głębokie oddychanie, gdy terapeuta przygotowuje się. Wyobraź sobie, że z każdym wdechem zbierasz w głowie wszystkie dokuczliwe i stresujące myśli. Podczas wydechu wyobraź sobie, że wszystkie te myśli wystrzeliwują w kosmos, znikają na zawsze. Powtarzaj, aż poczujesz, że się odprężasz.Automasaż w celu usunięcia ciasnych węzłów. Zaczynasz od grzebania po zewnętrznej stronie ciała. Zacznij od masowania nóg, a następnie przejdź do ramion. Kiedy zrobisz to rano, ożywisz swoje ciało. Robienie tego przed snem to świetny sposób na uwolnienie się od stresu i uzyskanie poczucia spokoju.Unikaj wstrzymywania oddechu, gdy masażysta pracuje. Możesz mieć bardzo bolesne węzły, ale terapeuta nie może ich skutecznie rozmasować, jeśli wstrzymasz oddech. Spróbuj oddychać przez ból mięśni i użyj kombinacji głębokiego oddychania i wizualizacji. Wyobraź sobie obszar i wyobraź sobie, że węzeł jest kawałkiem masła, topiącym się w ciepłym słońcu.Nie zapomnij się rozciągnąć przed i po masażu. Masaż będzie skuteczniejszy, jeśli Twoje mięśnie są już rozgrzane, a po masażu będziesz mieć więcej energii, jeśli poświęcisz kilka minut na rozciągnięcie mięśni. Poza tym rozciąganie jest skutecznym sposobem na złagodzenie bólu mięśni.Twoi bliscy pokochają Cię, jakim jesteś, i docenią tę nową dziedzinę, jeśli pokażesz, że masz do niej pasję. Ludzie wchodzą w tę dziedzinę z wielu powodów, ale możliwość zrobienia tego dla przyjaciela, aby poprawić swoje życie, sprawia, że ​​wszystko jest warte zachodu. Wtedy te wskazówki pomogą twoim rękom nabrać własnego umysłu.

Zdrowie