Zakładanie własnej firmy w Wielkiej Brytanii

Zakładanie własnej firmy w Wielkiej Brytanii

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej może oznaczać interesujący pomysł na zarabianie dość dużych pieniędzy.

Nie powinno więc nikogo dziwić to, że sporo osób posiadających kwalifikacje, umiejętności oraz wiedzę w określonych branżach, a także szerokie grono ludzi przedsiębiorczych, podejmuje decyzję o założeniu własnej firmy. Poza tym wielu przedsiębiorców zauważa liczne możliwości z zakresu prowadzenia swojej działalności poza Polską, gdzie rynki dla branży przemysłowej, usługowej czy też handlowej potrafią być atrakcyjne. Pomimo Brexitu dość częstym wyborem są kraje Wielkiej Brytanii.

Zakładanie własnej firmy w Wielkiej Brytanii

Podstawowe informacje na temat zakładania własnej firmy w Wielkiej Brytanii

W przypadku planowania założenia własnej firmy na terenie Wielkiej Brytanii, polscy przedsiębiorcy mają do wyboru jedną z kilku możliwości. Podstawą jest samozatrudnienie, czyli odpowiednik naszej działalności jednoosobowej. Innym dość częstym wyborem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Poza tym przedsiębiorcy mogą zakładać spółki partnerskie, jak również akcyjne. Wybierana forma działalności powinna być uzależniona od liczby pracowników, modelu biznesowego firmy oraz pozostałych kluczowych czynników.

Dobrą wiadomością jest fakt, że w dzisiejszych nowoczesnych czasach założenie firmy nie zajmuje wiele czasu i nie wymaga wielu formalności. Z drugiej strony należy jednak pamiętać o spełnieniu różnych istotnych wymagań i warunków, takich jak na przykład okres zamieszkiwania na obszarze Zjednoczonego Królestwa. Po rejestracji firmy trzeba pamiętać o wielu ważnych sprawach, takich jak regularne przygotowywanie i składanie dokumentów finansowych, rozliczanie podatków, itp. Warto poszukać fachowej pomocy w tym zakresie.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że na obszarze Wielkiej Brytanii działalność prowadzą różne biura, które reklamują się słowami ksiegowy Londyn, itp. Są to polskie biura rachunkowe, które obsługują klientów w języku polskim. Zapewniają one pomoc w zakresie zakładania firmy, jak również obsługi jej księgowości. Taka pomoc sprawia, że przedsiębiorcy nie muszą się martwić obsługą spraw księgowych i mogą zajmować się innymi ważnymi obowiązkami, jak również pracą zarobkową.

Zdrowie